Nokian Weatherproof 4MEVSIM Lastiği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Abi 63 bin km çok ciddi bir rakam. Arabaya ailecek biniyorsun. Allah korusun sakatlık çıkabilir. Acilen değişmesi lazım onların, telefonu falan boşver bence.

Kafam iyice allak bullak oldu.
Arkalar 63000 devirdi, çok tehlikeli deniyor.
Kış aylarını geçirmek için Annemler'e taşınmayı düşünüyorum. Eşimi ve Kendimi aracımla işe bırakmak ihtimali var.
Aktif kar yağışı altında weatherproof ne kadar etkili ortada bir tecrubede yok.
Zırt pırt lastik sökmeklede pek uğraşmak istemiyorum :(

Ben yeni bir ekonomik butce toplantısı yapmalıyım hanımla. sonra beni dövmesin arabaya bu kadar para harcıyon diye :(
,

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu lastik senin için daha iyi olacaktır hocam.. Ekonomi özelliği premium contact 5'e göre çok daha iyi. Yanlışım yoksa da tüketim değeri B sınıfında. Yuvarlanma direnci de düşürülmüş.

Bu benim arabanın yakıt tüketim değerleri. 26 agustos 2016 tarihinde araba petlasa gecti.
0,11 kuruştan 0,15 kuruşa giden bir yol var. Aslında yakıt tüketimi ortalamasına bakarsak gercek farkı görebilirsin. ilk 3 ay ecocontach 5, diğer aylar petlas pt 535

XXOW6o.png

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu benim arabanın yakıt tüketim değerleri. 26 agustos 2016 tarihinde araba petlasa gecti.
0,11 kuruştan 0,15 kuruşa giden bir yol var. Aslında yakıt tüketimi ortalamasına bakarsak gercek farkı görebilirsin. ilk 3 ay ecocontach 5, diğer aylar petlas pt 535

XXOW6o.png
Ecocontact 5'in daha iyi olduğu aşikar.. Tabii bu aradaki fark biraz devirli ve seri kullanmaya başlayınca daha da açılıyor. Saki sürüşlerde fark evet belli oluyor ama tempo biraz artmaya başladığı vakit iyice belirginleşiyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kafam iyice allak bullak oldu.
Arkalar 63000 devirdi, çok tehlikeli deniyor.
Kış aylarını geçirmek için Annemler'e taşınmayı düşünüyorum. Eşimi ve Kendimi aracımla işe bırakmak ihtimali var.
Aktif kar yağışı altında weatherproof ne kadar etkili ortada bir tecrubede yok.
Zırt pırt lastik sökmeklede pek uğraşmak istemiyorum :(

Ben yeni bir ekonomik butce toplantısı yapmalıyım hanımla. sonra beni dövmesin arabaya bu kadar para harcıyon diye :(
,
Goodyear Vector 4 seasons gen2 al abi kış performansı gayet iyi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu 36600 km yapmış goodyear vector 4 seasons gen1 lastik.Dişleri hala yeterli.50 bine kadar gider.
3dce1120c068aad017424059f5381808.jpg
b26ae99b88e0d9d83ec1054b87c226d7.jpg

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Dün gece zor geçen aile meclisi ile gelecek planlarımızı tartıştık, Arabaya lastik Eylül ayı içerisinde alınmasına karar verildi. Telefon işimi " Çalışıyor işte niye fuzuli masraf" denilerek red edildi. Karşı tarafında almak istedikleri olduğu için bu eylül komisyondan sadece lastikleri gecirebildim. :(

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,289
1
9,443
4,970
kocaeli
Dün gece zor geçen aile meclisi ile gelecek planlarımızı tartıştık, Arabaya lastik Eylül ayı içerisinde alınmasına karar verildi. Telefon işimi " Çalışıyor işte niye fuzuli masraf" denilerek red edildi. Karşı tarafında almak istedikleri olduğu için bu eylül komisyondan sadece lastikleri gecirebildim. :(
Abi telefon konusunda haklilar ama aniden cortlarsa sikinti buyuk . Birde düşünsene eylulde tam lastikleri aliyorsun telefon gidiyor ust uste gelmesin hazirlikli ol hocam :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

filenperno

Taklacı Güvercin
17 Ocak 2017
5
2
295
Tam bir yıl önce 205/65 16 boyut aldım. Çok araştırdım ve olumlu yorumları gördüm. İskandinav kökenli ama Rusya da yapılan bu lastik henüz Bir yaş ve sadece 7000 km kullanıldı. Kisin ve yazın beni hiç uzmedi yol tutuşu açısından derken bugün lastiklere yakından baktığımda önceki sayfalardaki fotoğraf paylaşımlarının birebir aynısını gördüm. 4 lastikte de atmalar ve kopmalar var. Az buz da değil. Şimdi guvenlik açısından riskli mi değil mi o noktadayim. Yepyeni bir lastik bana bunu dusundurtmemeliydi. Bu yuzden almayı dusunenleri uyariyorum. BEN BU LASTIĞI HIÇ ONERMIYORUM! Iyi dusunun can tasiyorsunuz.
Fotoğraf da koymak istedim. Teknik bir sebeple olmadı.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tam bir yıl önce 205/65 16 boyut aldım. Çok araştırdım ve olumlu yorumları gördüm. İskandinav kökenli ama Rusya da yapılan bu lastik henüz Bir yaş ve sadece 7000 km kullanıldı. Kisin ve yazın beni hiç uzmedi yol tutuşu açısından derken bugün lastiklere yakından baktığımda önceki sayfalardaki fotoğraf paylaşımlarının birebir aynısını gördüm. 4 lastikte de atmalar ve kopmalar var. Az buz da değil. Şimdi guvenlik açısından riskli mi değil mi o noktadayim. Yepyeni bir lastik bana bunu dusundurtmemeliydi. Bu yuzden almayı dusunenleri uyariyorum. BEN BU LASTIĞI HIÇ ONERMIYORUM! Iyi dusunun can tasiyorsunuz.
Gecmis olsun hocam. Gorselleri hizliresim.com gibi sitelere yukleyerek buraya linki kopyalayabilirsiniz. Muhtemelen atacaginiz gorselin boyutu fazla gelmistir.

7000 km'de ki lastikte atma ve kopma olmasi normal degil. Lastiklerin disleri oyle kolay kolay kopup yirtilmaz. Bence lastikleri aldiginiz yere gitmenizi tavsiye ederim en kisa zamanda. Belki fabrikasyon bir hata vardir lastiklerde. Ayrica kopma ve atmalarin goruldugu lastikler pek guvenli degildir temkinli gitmekte fayda var.

filenperno

Taklacı Güvercin
17 Ocak 2017
5
2
295
Ben de kesinlikle beklemiyordum. Bu olayin disinda cok memnundum bir yaz güneyin yazında bir kis Eskişehir in kisinda (dondurucudur) kullandim. Islak ve kuru yol, buzlu yol cok performans aldim ama donanimhaber de bu sorunlari yasayanlari okuyunca bugün bir bakayim lastige dedim ve gördüğüme inanamadim. Evet bu sorunu benden baska yasayan çok kişi var. Donanim haber dahil fotoğraf li çok paylasim var. Iyi diyenler genelde yeni alip ilk kullanım intibasini söyleyenler.
Net olarak söylüyorum lastik kaymak asfalt lastigi ulkemiz yollari icin degil. Avrupa yolları icin bir numara. Ama ulkemiz yollarinda çok kisa sürede parça atma ve catlaklar oluşma durumu var. Bu arada garantiye dair en kuckü bir muhatap bile bulamiyorsunuz. Biz lastikleri gonderelim incelesinler diyorlar bu inceleme bir iki ay surse ben bu bir iki ay aracima ladtla yerine ne takacagim!
Durum bu bilginize.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de kesinlikle beklemiyordum. Bu olayin disinda cok memnundum bir yaz güneyin yazında bir kis Eskişehir in kisinda (dondurucudur) kullandim. Islak ve kuru yol, buzlu yol cok performans aldim ama donanimhaber de bu sorunlari yasayanlari okuyunca bugün bir bakayim lastige dedim ve gördüğüme inanamadim. Evet bu sorunu benden baska yasayan çok kişi var. Donanim haber dahil fotoğraf li çok paylasim var. Iyi diyenler genelde yeni alip ilk kullanım intibasini söyleyenler.
Net olarak söylüyorum lastik kaymak asfalt lastigi ulkemiz yollari icin degil. Avrupa yolları icin bir numara. Ama ulkemiz yollarinda çok kisa sürede parça atma ve catlaklar oluşma durumu var. Bu arada garantiye dair en kuckü bir muhatap bile bulamiyorsunuz. Biz lastikleri gonderelim incelesinler diyorlar bu inceleme bir iki ay surse ben bu bir iki ay aracima ladtla yerine ne takacagim!
Durum bu bilginize.
Sitede bir sıkıntı var gibi hocam. Ben de fotoğraf atmaya çalışıyorum ama pek işe yaramıyor. Neyse, netice olarak dediklerinizi anladım. Önce bayii ile sonra da genel merkezle iletişime geçip duruma göre para iadesi gibi şartları kabul ettirmeye çalışın derim. Fakat dişleri parçalanan lastiğe de pek güvenmeyin. Yeni lastik alırken de 4 mevsim seviyorsanız goodyear veya michelin'in 4 mevsim lastiklerini tercih edebilirsiniz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,371
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Durum bu bilginize.
Hocam ben de lastik alacağım zaman önceliği bu modele vermiştim. Fakat uygun ebat soruştururken muhatap olduğum bayiler ve kişiler nedeniyle şüpheye düşüp internette farklı mecralardan Türkiye'deki satış sonrası hizmetlerini ve garanti durumlarını araştırmıştım, sonunda Goodyear Vector4SeasonsGen2 almıştım. Gördüğüm kadarıyla bu lastiğin satış sonrası hakkında bu kadar net bilgiyi bu forumda yazan ilk kişisiniz. Paylaştığınız için teşekkürler.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
4 mevsim lastiklerin en önemli handikapı belkide çok çabuk aşınması ve özelliğini kaybetmesi olarak gösteriyor uzmanlar..
Nokian WeatherProof ise bunu en çok yaşayan lastik diye bir kaç incelemede okumuşluğum vardı... çok çabuk aşındığından bahsediliyordu ... haliyle biraz da bizimkiler gibi kötü asfaltlarda bu süreç daha da hızlanabilir...

Bu problemi yine gördüğüm kadarıyla yeni seri (+ olarak geçenler) Crossclimate aştı... en güncel testlerde 4 mevsim rakiplerinden oldukça iyi sonuçlar almıştı. Ben ilk serilerini kullanmadım ama benim kullandığım "+" lı serisi 36k km yi devirdi.. görsel olarak pek bir aşınma yok .. yol tutuşta da öyle ciddi bir düşüş olmadı.. gelişme var diyebilirim (özellikle Michelin lastiklerinin geneli çok çabuk özelliğini yitirirler di eskiden.. bu lastik belirgin olarak iyi)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım