AÇIK Öğrenciye gidecek araçlar? / 250.000 TL'ye Ne Alınır ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan akca31
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

akca31

Senkromeççi
8
18
Marka
Renault
250bine kadar arkadan itişli eğlendirecek öğrenci aracı önerileriniz nelerdir?

Önceliğiniz eğlendirmesi mi yürütme masrafları mı? Bence bu soruyu cevaplayıp biraz daha sorunuzu detaylandırırsanız daha iyi cevap alabilirsiniz. Ama benim tercihim M20 motorlu çürüksüz bir E34 olurdu muhtemelen.

Önceliğiniz eğlendirmesi mi yürütme masrafları mı? Bence bu soruyu cevaplayıp biraz daha sorunuzu detaylandırırsanız daha iyi cevap alabilirsiniz. Ama benim tercihim M20 motorlu çürüksüz bir E34 olurdu muhtemelen.
Öğrenci olduğum için de yürütme masrafı da önemli tabii ki ama eğlendirmesi de önemli E34 eğlenceli olabilir kesinlikle ama masraf olarak beni zorlar mı düşünüyorum

Öğrenci olduğum için de yürütme masrafı da önemli tabii ki ama eğlendirmesi de önemli E34 eğlenceli olabilir kesinlikle ama masraf olarak beni zorlar mı düşünüyorum
Mekanik ve elektronik işlere yatkınlığınız yoksa hem masraf olarak hem da potansiyel arızalar canınızı sıkabilir. 250bine kadar alacağınız çoğu eski D-E segmenti RWD araç zaten belli oranda masraf açar.

Belki kızacaksın ama 250 bin TL’ ye alacağın hiçbir araç öğrenci halinle seni eğlendiremez. Ya olası arızaları için kenara bir o kadar daha ayır, ya da bütçeni yükseltmeye bak derim.

Her arıza kabulüm, eğlenceme bakarım dersen japon grubundan bak derim, en iyi örnek Nissan Laurel Altima olur. Tofaş önermiyorum, hem elinde kalır hem de olmayan şasi dirayeti nedeniyle olası bir kazada büyük risk almış olursun. Lakin ustasını ve parçasını her yerde bulabileceğin bir o var maalesef.

Son düzenleme:
Her arıza kabulüm, eğlenceme bakarım dersen japon grubundan bak derim, en iyi örnek Nissan Laurel Altima olur. Tofaş önermiyorum, hem elinde kalır hem de olmayan şasi dirayeti nedeniyle olası bir kazada büyük risk almış olursun. Lakin ustasını ve parçasını her yerde bulabileceğin bir o var maalesef.

+1 Temiz bir altima bulunabilirse , mutlu eder.

Bir arkadaşım almıştı , malesef kaza yaptı.
1 sene boyunca arıza yapmadı.
Ama sağını - solunu kendin söküp takman , biraz da japoncu çevren olması hatta parça üretebilmen lazım. 😅
Bizim aldığımız araba 15 senelik sahibindendi.
Kaportasında çürük hatta delikler vardı ama içi Mint'ti arabanın.

O konsoldaki saatin düzgün olup - olmaması arabanın durumunu belli ediyor biraz 😅

Açık diferansiyel , eski lastikler vs. yani orijinal haliyle çok coşmamak lazım.

Arkadaş , 50'yle giderken debriyaj tokatlayıp yanlamaya çalışıyor , araba tutuyor. Öbür tarafa yığılıp ağaca giriyorlar.

Yağmurda 1-2 , çıkışlarda hop - hop. Yeterli.
Öyle uzun gitmek için setup lazım.

Son düzenleme:
elki kızacaksın ama 250 bin TL’ ye alacağın hiçbir araç öğrenci halinle seni eğlendiremez. Ya olası arızaları için kenara bir o kadar daha ayır, ya da bütçeni yükseltmeye bak derim.

Sinan Abinin videoda da izlediğim ve beğendiğim bir araç oldu benim de açık diferansiyeli kaynaklasam o zaman efsane olur diye düşünüyorum

parçasını bulurum uğraşırım derseniz sierra güzel araçtır forumda bi arkadaşta vardı yaşına parasına göre baya zevkli araçtı

onun dışında sırf arkadan itmesiyse amaç tofaşa bakılır, düzgün varsa Taunus bakılabilir başka da zor herhalde