KAPALI Opel Astra G 1.7 DTI Y17DT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
372
759
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Selamlar, mevcut aracım Opel Astra 2001 model 1.4 Benzin - Lpg.
Mevcut aracımı sattıktan sonra takriben 52 55bin Türk Lirası seviyesinde bir param olacak.
Astra G 1.7DTİ önerir misiniz ?
İkici el piyasasının corsa'ya göre daha yavaş olduğunu düşünüyorum ancak aldıktan sonra minimum 2 yıl satma derdim yok.
Zaman içerisinde de yavaş yavaş kafama göre süslemeyi düşünüyorum.
Hybrid Turbo, daha büyük intercooler, enjektör bakım temizliği, katalizör bakım ve temizliği ve stage 1 soft yazılım ile günlük kullanmalık nispeten üzmeyecek bir araç yapmak hevesim var.
4 kapı aile otomobili ihtiyacım olduğu için tek kapı ne yazık ki alamıyorum. Ülkemizin muhteşem piyasasından dolayı böyle bir araç düşündüm.
Bizim forumdan bir dostumuzun aracını örnek olarak paylaşıyorum, nispeten buna yakın bir araç hayal ediyorum. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum, sevgiler.
21037_ffd7a704925f7f0c31bf7669814e3c3f.jpg

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Merhabalar DTI motor güzeldir fakat DTI motorların kronik getirdiği bazı sıkıntılar var sizi üzebilir yada bilginiz varsa ona göre şekillendirebilir , evet uzun ömürlü ISUZU üretim motorlardır , biraz gürültücülerdir kendileri ve ince mazot koyarsanız ekonomik olmaktan ziyada ne geldiyse yakacaktır . DTI yerine DTH bulursanız daha yeni nesil bir motor ve daha düzenlidir.

Yazılım turbo intercooler üzmez sorun etmeyin , temizini arayın , sanmıyorum ki 250.000 km altında olsun çoğunun km sayacı oynanmıştır eminim iyi baktırmak lazım içe sinmesi lazım , bakımlıysa 400 binde de olsa sorun olmaz ama bakımsızsa 200 binde çıkma motor ararsınız 6-9 kağıt arasına ham motor bulursunuz avrupa çıkması , DTH her konu bakımından DTI den iyidir , DTH kronik sorunlarla gelmez ama yinede yapılması gereken işleri vardır.

Satmam uğraşırım derseniz kanınıza dokunur sonuçlar verir bayağıda keyifli makineler oluyorlar , 1.7 DTI corsa kullanmış sahip olmuş biri olarak yazıyorum , opel servisinden çıkmıyorum DTI mı DTH mı dersem ustama DTH bul daha iyi der geçer :)

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
372
759
1,895
ANKARA
Marka
Ford
2001 Model 80 HP yazıyor ruhsata ve motora bakma fırsatım olmadı.
Kronik sorun olarak beyinden dolayı yolda bırakıyormuş sanırım beyni yukarı taşıyorlarmış motorun aşağısında olduğu için su yiyormuş.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
2001 Model 80 HP yazıyor ruhsata ve motora bakma fırsatım olmadı.
Kronik sorun olarak beyinden dolayı yolda bırakıyormuş sanırım beyni yukarı taşıyorlarmış motorun aşağısında olduğu için su yiyormuş.
Yukarı taşımakta aslında yeterli değil hem ısıdan uzaklaştırmak lazım o yüzden daha ideal yerler düşünmek lazım , beyne mazot yürüyor derler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım