AÇIK Opel Astra J AUX/USB Aygıt Bulunamadı Hatası

YavasGitOglum

Umut T
Takipçi
8 Ara 2020
1
0
10
24
Antalya
Marka
Opel
Merhabalar herkese. Opel Astra J HB 2013 model aracımda, başlıkta belirttiğim sorunu yaşıyorum. Teyip CD400 modeli ve AUX tuşuna basınca ilk önce "aygıt bulunamadı", sonra hiçbir ibare gelmiyor. Önceleri arada sırada kafasına göre çalışırdı, şimdi hiç çalışmıyor. USB'ye güç gitmiyor.
138356144_5561986723827213_1259446335187258598_o.jpg

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
Astramda dahili usb aux olması çok hoşuma gitti. Ancak alırken nası çalışıyor diye kontrol etmemiştim. Aldıktan sonra çalışmadığını farkettim :D Oto teypciye gittim. Multimedyayı söktüler baktılar ettiler olmadı. Sadece multimedya ünitesini söküp taktıktan sonra aux tuşuna basınca aux aygıtı bulunamadı şeklinde tepki vermişti, ancak devamında tepki vermemişti. Oto teypci ünitede sorun olduğunu söyledi. Sigortalara bakalım abi dedim, bakmadı gerek yok sigortalardan değil dedi.
Opel yetkili servisi ile görüştüm ünite komple değişecek dedi. (BEN DE TABİ TABİ 5BİN YETER Mİ DEDİM bi de içimden küfrettim)
Oto elektrikçiye gittim. Dedim abi şunun sigortalara falan bi bakıver. Ben zaten sigorta kutusunda hangisinin hangi sigorta olduğunu google amca sayesinde söylemiştim. İlgili sigortayı söktüm taktım ama arızalı olup olmadığını test edemedim. Elektrikçi baktı tam da bahsettiğim sigortanın arızalı olduğunu söyledi, değiştirdik multimedyadan yine tepki gelmedi :D Benim aklıma multimedyayı söküp takınca bi aygıt bulunamadı diyip sonra tepki vermediği aklıma geldi. Kutup başını söküp taksak ne olur abi beyni bi coşturur mu dedim deneyelim bişi olmaz dedi, söktük taktık usb aux ve çakmak girişleri çalışmaya başladı :)

Müdürümün aracında da aynı sorun olmuştu, böyle çözmüş.

Son düzenleme:

ysnclk15

Yasin çelik
Takipçi
6 Mar 2023
1
0
10
29
Şanlıurfa
Marka
Opel
Merhabalar herkese. Opel Astra J HB 2013 model aracımda, başlıkta belirttiğim sorunu yaşıyorum. Teyip CD400 modeli ve AUX tuşuna basınca ilk önce "aygıt bulunamadı", sonra hiçbir ibare gelmiyor. Önceleri arada sırada kafasına göre çalışırdı, şimdi hiç çalışmıyor. USB'ye güç gitmiyor.Ekli dosyayı görüntüle 32757
Sorunu çözebildiniz mi?
Müdürümün aracında da aynı sorun olmuştu, böyle çözmüş.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım