Opel Astra K 1.6 CDTI (There are many like it)

kwolf

Profesör
7 Kas 2016
66
89
1,010
Timbuktu
Marka
Mazda
...but this one is mine! diye devam ediyorum :)

aracimiz 2017 model (son GM Astra'lardan...'muricaaaa 🇺🇸🇺🇸🇺🇸), B16DTH varyanti olarak geciyor. yani 1.6 L 4 silindir (yenileri artik 3! puahuaua) 100 kW'lik (136 beygire tekabul ediyor) dizel motor olan. ha bi de 320 Nm tork degeri var bu motorun (gayet yahsi)

https://otopark.com/forum/threads/arabanizin-fotograflari.2726/post-399090

OyPmAOm.jpg

devam edersek, aracimiz "enjoy" paket denen baz donanim paketine sahiptir (duz vites). bunu da siyah plastik pencere citalarindan anlayaibliriz. daha ust paketler yalanci krom citalara sahipler...ve acikcasi daha kotu duruyor bu "kromaj" :D

4 yildir kullaniyorum ve 0 km olarak almistim. su anda 55.000 km civari arac. 2017'de araci 72bin liraya almistim. hey gidi hey! zaten ben satin aldiktan sonra da arac fiyatlari roketledi. sirf bu motivasyonla aldim :) biraz daha beklesem hicbirsey alamayacaktim.

aracimizin rengi "power red" diye geciyor fakat kimse kimseyi kandirmasin bu bildigimiz şopar kırmızısı :) bayide ne varsa onu aldigimdan benim sectigim bir renk degil. bence bu arac icin fazla iddiali bir renk. neyse zamanla alistim.

%99 oraninda "stock" (OEM) bir araba. süs veya modifikasyondan zerre hazzetmem. tek degistirdigim H7 ampuller oldu. onu da zorunluluktan yaptim cunku OEM ampuller cok az isik veren (mum isigi gibi auhuahhau) halojen phillips secilmis. en dandik LEDler bile bunlardan 20.000 fersah daha iyi. inwells mi ne idugu belirsiz bir marka kullaniyorum.

aracimiz renginden mi benim tipimden mi bilemedigim bir sebeple genelde apaçi leon'lari yanina cekme ozelligine sahiptir. ara ara merso a ve bmw 1 serileri de musallat olabilmektedirler. ama bilmedikleri genelde aracin yangin tupu ve acil durum cantasi disinda bir yuk tasimadigidir :D ("tokatlamak nedir, nasil yapilir?")

ulkemizin vaziyetinin duzelme ihtimalini %0,000 buldugum ve boyle bir arabayi bir daha alamayacagim icin, kuyrugu titretene dek kullanacagim garanti oldugundan araca olabildigince iyi bakmaya calisiyorum. 4 yildir ustunde hala orijinal GM silecekler mevcut isjisisjsjsjsj :) zerre randiman kaybi yok. ispirtoyla siliyorum abisi.

aslinda dizellerden hoslasmayan biriyim. astra'nin 150 beygirlik benzinlisini almayi planliyordum ama genelde sehirdisi yol yaptigim icin birden bire kendimi dizel motorlu bir astra sahibi olmak gibi bir durumda buldum 😏 bu aracin da en cok sevdigim tarafi da zaten bu. kivrim kivrim dag gecitlerinde rampada bile sollarken beni uzmedi sagolsun (torkkkkkk)

yakit tuketimine pek takan biri degilim. ölümlü hayat, onca sey arasinda bir de bunu dusunemem. hele hele mazotlu bir arabada heeec dusunemem. ama gene de dusunursek :) 5,0 lt/100 km gibi ortalama bir yakit tuketimim var. babamda golf var 1.4 TSI (benzinli!) adam benden daha az yakiyor :)

baz donanim olmasi da benim fakir ve irgat ruhuma cok guzel hitap ediyor. bunun da altini cizeyim istedim :) cruise control ve android auto disinda aracta baska elle tutulur bir ozellik yok diyebiliriz. kaldi ki cruise control'u cok seyrek kullaniyorum. genelde otoyollarimiz dolu oldugu icin 😣 zaten diger ek donanimlarin hepsi bozuluyor zamanla ahhauhahaa. gerek yok abi.

genel baglamda isimi goren, ekmegini suyunu verdiginizde sizi uzmeyecek guzel bir araba. eksi yonleri yok :) sadece can sikici birkac husus var. o kadar da olur :D

Son düzenleme:

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
440
1,427
2,645
Marka
Ford
Aracınız çok güzel maşallah, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Sormak istediğim bir şey var siz kullanıcısı olduğunuz için. Son zamanlarda çok fazla Dynamic ve Excellence paket 1.6cdti Astra K araç baktım. Ama hepsinin boyasında çok sayıda çizik gördüğüm için hiç birine ısınamadım. 1-2 araçta görseydim bu çizikleri kullanıcı hatası der başka ilanlara bakmaya devam ederdim fakat başka şehirlerde bile gidip gördüğüm 6 aracın 6sında da çok sayıda çizik mevcuttu. (Bahsettiğim araçlar 2016-2018 yılları üretimleri. Kmler ise 30.000- 65.000 arası değişken). Acaba Astra K'ların boyalarında bir sorun mu var diye düşünmeye başladım ve yurtdışında Vauxhall sitelerinde de bu konuda çok sayıda mesaj gördüm. Sizin bu şekilde bir gözleminiz oldu mu acaba araç ile ilgili ?

kwolf

Profesör
7 Kas 2016
66
89
1,010
Timbuktu
Marka
Mazda
Aracınız çok güzel maşallah, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

Sormak istediğim bir şey var siz kullanıcısı olduğunuz için. Son zamanlarda çok fazla Dynamic ve Excellence paket 1.6cdti Astra K araç baktım. Ama hepsinin boyasında çok sayıda çizik gördüğüm için hiç birine ısınamadım. 1-2 araçta görseydim bu çizikleri kullanıcı hatası der başka ilanlara bakmaya devam ederdim fakat başka şehirlerde bile gidip gördüğüm 6 aracın 6sında da çok sayıda çizik mevcuttu. (Bahsettiğim araçlar 2016-2018 yılları üretimleri. Kmler ise 30.000- 65.000 arası değişken). Acaba Astra K'ların boyalarında bir sorun mu var diye düşünmeye başladım ve yurtdışında Vauxhall sitelerinde de bu konuda çok sayıda mesaj gördüm. Sizin bu şekilde bir gözleminiz oldu mu acaba araç ile ilgili ?
dogrudur. maalesef boyalari cok ince. yakindan bakildiginda benim kaputta kucuk kucuk bir suru iz var, mesela. arazide, tali yolda arabayi kullanmisligim yok ama en ufak bir partikul bile cizebiliyor/iz birakabiliyor. ben takmiyorum sahsen. hayat fani :)

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
440
1,427
2,645
Marka
Ford
dogrudur. maalesef boyalari cok ince. yakindan bakildiginda benim kaputta kucuk kucuk bir suru iz var, mesela. arazide, tali yolda arabayi kullanmisligim yok ama en ufak bir partikul bile cizebiliyor/iz birakabiliyor. ben takmiyorum sahsen. hayat fani :)
Güzel günlerde keyifle binin inşallah 🙏

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güle güle kullanın. Maşallah CC var, bluetooth var hem de android auto'lu <33. E muhakkak arka koltukta kafalık, abs ve klima da vardır. Daha nolsun zaten donanımda :)
4 yıldır memnuniyetle kullanıyorsanız araba kalite kontrolden de geçmiş demektir. Opel'de sıkça görülen fabrikasyon ayıplı pazartesi arabalarından değil :) Böyle Opel bulduysanız doğrusunu yapıyorsunuz, iyi bakıp binebildiğiniz kadar binmeye devam :D

Bu arada kırmızı renk bence opak rengi güzelleştirebilen ender seçeneklerdendir. Ucuz donanımın getirdiği mat siyah plastik detayları da üzerinde olduğundan daha güzel gösteren bir renktir. Gariban dostudur :d

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım