AÇIK Opel İnsignia Islık Sesi

Mechanic1

Araba
Taklacı Güvercin
29 Kas 2021
27
8
295
Türkiye
Marka
Opel
Arkadaşlar herkese merhaba,
Araç 1.6cdti sport otomatik insignia araçtan ıslık sesi gibi ses geliyor sanıyorduk pek aldırış etmedim daha sonra araçta zincir değişimi gerçekleşti motor sesi azaldı ve ıslık sesi daha bariz hale geldi acaba turbo mu dedim performansta sıkıntı yoktu yine de turbocuya gösterildi turbo da sıkıntı yok balans ayarı yapıldı manifold contası yandı denildi conta değişti ses azaldı lakin ses hala devam ediyor sadece daha sessiz bir şekilde araçta rölanti dalgalanması bazen oluyor bazen olmuyor ve manifold bakıldığı için manifold da bir sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum turboyuda eledik aklıma başka bir fikir de gelmedi açıkçası fikirlerinizi bekliyorum

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam performansta düşüş yok birde ıslık sesine sebep olabilir mi
Islık sesine sebep olur. performansa direkt etki eder edemez diyemem kaçak varsa nerede olduğuna bağlı. Turboda sorun yok demenize göre emiş sistemini kontrol etmenizi önerdim yoksa bu motorlarda genelde ıslığın sebebi turbo milinden kaynaklanıyor

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,626
1
5,117
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
1.6 CDTI'mış. Turbo hortumlarını kontrol ettirin derim ben. Bariz bir ayrışma olmasa da yapabiliyor. Öyle bir tane 1.6 cdti astra geldi bana, turbo hortumu kaçırıyordu.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım