KAPALI Opel mi ford mu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

can2222

Taklacı Güvercin
7 May 2017
9
8
295
Yeni kasa hatchback ford focus 1.6 125 ps mi yoksa opel astra 1.4 100 ps mi hangisi performans yalıtım konfor yol tutuş olarak öne çıkar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

can2222

Taklacı Güvercin
7 May 2017
9
8
295
O zaman bütçeyi zorlayıp 150 beygirlik olan versiyonunu almak lazım

can2222

Taklacı Güvercin
7 May 2017
9
8
295
Focusada atmosferik alt devirleri cansız falan filan motoru eski bi motor dedikleri bi makale görmüştüm ne kadar doğrudur bilemem

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Focusada atmosferik alt devirleri cansız falan filan motoru eski bi motor dedikleri bi makale görmüştüm ne kadar doğrudur bilemem

Düşününce bu devirde atmosferik motorların hepsi eski sayılıyor :) Ti-VCT, değişken supap zamanlamasına sahip bir motor. Performans ve verimlilik kazancı sağlayan bir teknoloji. Toyota'da benzer şekilde vvt-i isminde bir sistem var. Honda'da da direk performansa çalışan VTEC sistemi vardır buna benzer. Çektiği ağırlık ve performansı düşünüldüğünde tüketimi makul seviyelerde kalıyor. Böyle bakınca modern motor. Ama downsizing görmüş aşırı beslemeli Ecoboost gibi motorların yanında tabii ki eski nesil olarak nitelendiriliyor. Alt devir performansı da tüm atmosferikler ne kadarsa o kadardır. Ekstra güçsüzlüğü yok.

Son düzenleme:

can2222

Taklacı Güvercin
7 May 2017
9
8
295
Gayet net açıkladın teşekkür ediyorum [emoji846] şuan ki fiyatı 70 bin 10 bin daha koyup opel 1.4 150 beygir almaya değer mi yoksa direk ford mu alınmalı sen olsan hangisini alırdın

can2222

Taklacı Güvercin
7 May 2017
9
8
295
Evet bütçem o civarlarda fakat babam sıfır alma taraftarı ve aldığım arabayı uzun süre satmayı düşünmüyorum bende ikinci el taraftarıyım bakalım ikna edebilirsem neden olmasın mantıklı gayet

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
1.4 100 ps Astranın H kasasında yok muydu? 70 bin bütçeye bu araba ne alaka anlamadım :S
Edit: Evet yeni kasada da varmış bilmiyordum.
Fiyat listesinde 1.0 turbo motor da yok. Abi olaya bak 1.0 Turbo motor gitmiş 1.4 100 ps atmosferik gelmiş. Galiba millet 1.0 kaldırmaz deyip almayınca Opel 1.4 getirmiş.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Opel mi Ford mu demişsiniz ama eş değer araçlar değiller.

Sabah 80 bine kadar diye başlığı açan sizdiniz sanırım. Oraya yazacaktım konuyu bulamadım buraya yazayım.
Toyota 1.6 Auris öneriyorum bende. 1.6'sı 75 bin lira civarı 132hp, 160nm torku var. 1.33'ü 62 bin lira 99 hp 128 nm torku var (Astra'yla kıyaslamak için yazdım neredeyse aynı değerler, daha hafif kasa ve 13 bin daha ucuz).
80'e kadar Megane hb 1.6 joy (115hp'ye 150nm tork gibi bir değeri vardı)'da bulabilirsiniz. Turbolu derseniz tek seçenek 74 bine leon 1.2 tsi style (110hp'ye 170nm torku vardı sanırım).
Astra o motorla o parayı hak etmiyor. Focus'u bilmiyorum. Megane'ı beğenmedim. Auris ve Leon'u incelerdim ben bakıyor olsaydım.
Söylediğim araçların tamamı düz vites.

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Düşününce bu devirde atmosferik motorların hepsi eski sayılıyor :) Ti-VCT, değişken supap zamanlamasına sahip bir motor. Performans ve verimlilik kazancı sağlayan bir teknoloji. Toyota'da benzer şekilde vvt-i isminde bir sistem var. Honda'da da direk performansa çalışan VTEC sistemi vardır buna benzer. Çektiği ağırlık ve performansı düşünüldüğünde tüketimi makul seviyelerde kalıyor. Böyle bakınca modern motor. Ama downsizing görmüş aşırı beslemeli Ecoboost gibi motorların yanında tabii ki eski nesil olarak nitelendiriliyor. Alt devir performansı da tüm atmosferikler ne kadarsa o kadardır. Ekstra güçsüzlüğü yok.
hay ağzına sağlık

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Uzun süre kullanacağım diyorsunuz, atmosferik motorlar zaten eskidi birde önümüzdeki 5 yılda tamamen eskiyip çok verimsiz hal alacaklar. Bu yüzden turbo motor almakta fayda var. 10 bin tl daha konulup 1.4 t astra almak daha mantıklı. Eğer ki koyamiyorsaniz 2.el 20 bin km nin altında 1.4 t çok rahat alınabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım