KAPALI Passat 1.6 TDI Bluemotion B6 kasa tavsiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
2,246
24
Marka
Hyundai
Kısa süredir takip ediyorum bu aracı,B6 kasada makyajla 1.9 TDI yerine gelen motor bu.Hem yakıtı hem vergi avantajı hemde ikincieli biraz vasat olduğundan normal b6 lara göre ucuza geliyor.Kasa olarak eski ama b7 den daha rafine olduğuna inandığım için kasayı sorun etmiyorum.Bütçemiz 60 bin civarı,150 bini geçmeyen 15 bin tl den fazla hasarı olmayanlarına bakmaya çalışıyorum daha fazla.Passat aklımda hiç yokken bir anda 1.6 motor ile cazip geldi,ondan önce Mk6 Jetta 1.6 TDI DSG Trendline bakıyordum.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz,Passat almak yani B6 kasa ve 1.6 TDI seçeneği ile ne kadar mantıklı ve ne kadar doğru olur dostlar ? Ha birde bazı ufak detaylardan bahsetmek gerekirse,yılda 20 bin km civarı kullanılır,sedan ve oturaklı araba seviyoruz ailece,yol tutuşu mükemmel olmasa bile iyi olmalı,yakıt tüketimi karma da 7 yi geçmemeli,donanımı da benim için bomboş olsada sorun olmaz,zaten genelde comfortline oluyor b6 kasadaki 1.6 tdi lar.Trendline bile tatmin edici bu kasada :D İlerde belki motor kondisyonu iyiyse yazılımla 140 ps civarına çıkarabilirim,güvenli olması da tabiki çok önemli,şahsen en önem verdiğim olay güvenlik hem sürüşte,hem arabada.Böyle bir filtrem var açıkçası,ya da bu filtre doğrultusunda başka bir araçta bakabilirim illede bu olacak derdim yok :) Görüşlerinizi ve önerileriniz benim için çok değerli,şimdiden çok teşekkür ederim yorumlarınız için.

Üstüne biraz daha koyabiliyorsanız 2.0 tdi bakmanızı öneririm. 2010 model 2.0 tdi dsg ile 8 yılda 250bin km yaptık, sorunuz olursa seve seve cevaplarım :)

B6 Passat evet guzel bir otomobil ancak ucuk bir piyasasi var
Mondeo bakmanizi oneririm

aynen,B6 kasaya bile acayip fiyat çekenler var.Mondeo tasarım ve dinamik olarak benim pek dikkatimi çekmedi ama bakacağım teşekkürler.

Üstüne biraz daha koyabiliyorsanız 2.0 tdi bakmanızı öneririm. 2010 model 2.0 tdi dsg ile 8 yılda 250bin km yaptık, sorunuz olursa seve seve cevaplarım :)
Sağolun teşekkür ederim :) Bilhassa 1.6 TDI bakıyorum çünkü diğer passatlara göre daha zor satılıyor ama bunun yanında daha düşük fiyatla satılıyor.Birde vergi ve yakıt avantajı da var.

aynen,B6 kasaya bile acayip fiyat çekenler var.Mondeo tasarım ve dinamik olarak benim pek dikkatimi çekmedi ama bakacağım teşekkürler.

Sağolun teşekkür ederim :) Bilhassa 1.6 TDI bakıyorum çünkü diğer passatlara göre daha zor satılıyor ama bunun yanında daha düşük fiyatla satılıyor.Birde vergi ve yakıt avantajı da var.

Tabi tasarim goreceli bir kavram. Mondeo’yu ayni segmentte ve Passat’a kiyasla avantajli (fiyat/performans) bir otomobil olarak onerdim. 2 litre dizel Mondeo 1.6 tdi Passat icin gozden cikarilacak butceyle rahatlikla alinabilir. 2 litre motor oyle bir kasada daha keyifli olur. Vergi harici yakit olarak da hemen hemen ayni yakarlar
Tercih meselesi tabi, benimki sadece bir oneri
Umarim gonlunuzce bir otomobil alirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...