Peugeot 307 1.6 HDİ Son Hız?

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Selamlar :D Dün akşam 110 HP'lik 307'mizle bi turlayalım, o ara da 0-100,Top Speed deneyelim dedik. Hafif eğimli bir yolda 205 Km/h Gördü. 0-100 ise 10 saniye civarında. Daha yüksek hızlar da görülebilir ama yol bittiği için bu kadarla sınırlı kaldık maalesef.
VID-20191017-WA0004_121035.jpg

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Çoğu 1.6 araçlar 200 km hıza çıkar fakat yapmayın değmez :)

Çıkar çıkmasına ama aracın youtube veya herhangi bir yerde böyle bir bilgisi bulunmadığı için böyle bir şey yazmak istedim. Bu hız zaten gecenin yarısında, otobanda, bomboş yolda yapıldı. Tabi ki normalde bu kadar yüksek hızlara çıkılmaz ama insan denemek istiyor, sınırlarını bilmek istiyor aracının.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Çıkar çıkmasına ama aracın youtube veya herhangi bir yerde böyle bir bilgisi bulunmadığı için böyle bir şey yazmak istedim. Bu hız zaten gecenin yarısında, otobanda, bomboş yolda yapıldı. Tabi ki normalde bu kadar yüksek hızlara çıkılmaz ama insan denemek istiyor, sınırlarını bilmek istiyor aracının.

210 km/h hızı aracınız görür , biraz açın devamlı 2-3 tur bir o tarafa bir bu tarafa sıkın açılacaktır araç , ama yinede hız felaket getirebilir dikkatli olmak lazım , en basitinden lastiğiniz patlasa geçmiş olsun ;) yanlış anlama genç kardeşim beni yoksa bizde yapıyoruz ama tavsiye etmiyorum ve mümkün oldukça uzak duruyorum.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
210 km/h hızı aracınız görür , biraz açın devamlı 2-3 tur bir o tarafa bir bu tarafa sıkın açılacaktır araç , ama yinede hız felaket getirebilir dikkatli olmak lazım , en basitinden lastiğiniz patlasa geçmiş olsun ;) yanlış anlama genç kardeşim beni yoksa bizde yapıyoruz ama tavsiye etmiyorum ve mümkün oldukça uzak duruyorum.
Şöyle söyliyim araba 5 yıldır ilk kez 200 gördü :D eski sahibi yapmış mıdır bilemem ama motoru açmak çiin arada bi 180 190 yapıyoruz. Güvenlik konusunda da haklısınız lastik bi gümledi mi geçmiş olsun :D ama tabi bunları yaparken bu riskleri göze alarak yapıyoruz. Haklısınız yoksa öyle her zaman yapılmaz.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,081
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hangimiz denemiyoz ki arada bi :D başkasını riske atmadan yapılması daha iyi en azından

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Hangimiz denemiyoz ki arada bi :D başkasını riske atmadan yapılması daha iyi en azından
Ailenle zaten yapılmaz :D iki arkadaş gece gezerken birden "hadi 0-100 deneyelim, top speed deneyelim" diye çıktık otobana denedik. Motoru da denemiş olduk hem :D

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Şöyle söyliyim araba 5 yıldır ilk kez 200 gördü :D eski sahibi yapmış mıdır bilemem ama motoru açmak çiin arada bi 180 190 yapıyoruz. Güvenlik konusunda da haklısınız lastik bi gümledi mi geçmiş olsun :D ama tabi bunları yaparken bu riskleri göze alarak yapıyoruz. Haklısınız yoksa öyle her zaman yapılmaz.
Motoru açmak için 180-190 yapmaya gerek yok. Gerçi, motoru açmak diye bir şey de yok aslında. Normal otoban hızlarında alt vitese geçip devri yüksek tutarak da aynı şeyi başarabilirsiniz.

alper1001

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2019
52
96
560
38
Kocaeli
Marka
Honda
bu hacim ve güçteki dizel araçlar, full throttle ı pek sevmez, özellikle stockken, müsait otoyollarda, bursa-izmir yolu, izmir yönüne gidiş, rüzgar açısındanda çok ideal, orda %60-70 gaz vererek denerseniz, biraz daha yüksek hızlara ulaşabilir, ancak uzun vade yüksek hız gitmek, aracıda ziyadesiyle yıpratır, gerçek hızlanma verileri için cep telefonlarına yüklenen çeşitli uygulamalar var, bu sayede 0-100 , 100-200kmh gibi hızlanma değerlerini gps ten alarak daha gerçekçi verilere sahip olabilirsiniz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bende de 1.6 tdci 115'lik dizel makine var. Psa'nın e-hdi diye geçen motoru. Dizeller zaten son hız sevmez ki hatta o devirleri çevirmeyi bile sevmez. İsteksizliğini bariz belli eder. Düşük hacim dizelde aracın ulaşabileceği maksimum son hız nedir sorusunun cevabı ancak eğimli yolda belli olur. Düzde son hızını görmesi zor. Aracım 90 bin km'ye geldi. İlk aldığımda rodaj süresini geçtikten sonra acaba kaç yapar diye bir kere boş bir yolda denemiştim. Bir kere de şu görselini attığım Sinop - Gerze arası ciddi eğimi olan yolda denemiştim son hızı. Sabah saatleri önüm arkam boş diye dik yokuşu da görünce kadranda 228'i gördüm. Aracın kapasitesini öğrenmek açısından bir deneme oldu. Ondan sonra müsait yollar bulsam da hiç son hız denemedim. Ek olarak düşük hacim dizelde son hızı falan görmek de istemiyor insan.

Yol da buydu. Zaten böyle bir eğim olmadan 1.6 dizelde o hızları görmek zor ahdshad :)
14036030102-samsun-bafra-sinop-yolu-gerze-sinop-arasi.jpg

Son düzenleme:

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Aynen. düzde 200 e bile gelmiyor zaten hafif eğimli bir yoldu. 110 beygirden çok bir sey beklememek lazım :d

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Bende de 1.6 tdci 115'lik dizel makine var. Psa'nın e-hdi diye geçen motoru. Dizeller zaten son hız sevmez ki hatta o devirleri çevirmeyi bile sevmez. İsteksizliğini bariz belli eder. Düşük hacim dizelde aracın ulaşabileceği maksimum son hız nedir sorusunun cevabı ancak eğimli yolda belli olur. Düzde son hızını görmesi zor. Aracım 90 bin km'ye geldi. İlk aldığımda rodaj süresini geçtikten sonra acaba kaç yapar diye bir kere boş bir yolda denemiştim. Bir kere de şu görselini attığım Sinop - Gerze arası ciddi eğimi olan yolda denemiştim son hızı. Sabah saatleri önüm arkam boş diye dik yokuşu da görünce kadranda 228'i gördüm. Aracın kapasitesini öğrenmek açısından bir deneme oldu. Ondan sonra müsait yollar bulsam da hiç son hız denemedim. Ek olarak düşük hacim dizelde son hızı falan görmek de istemiyor insan.

Yol da buydu. Zaten böyle bir eğim olmadan 1.6 dizelde o hızları görmek zor ahdshad :)
bu arada ford ve peugeot un 1.6 dizelleri aynı olsa bile ford'un performansı daha iyi. o yüzden çok da sasırmamak lazım asdassadsagasg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
bu arada ford ve peugeot un 1.6 dizelleri aynı olsa bile ford'un performansı daha iyi. o yüzden çok da sasırmamak lazım asdassadsagasg
Önceki nesillerde durum tam olarak nedir bilemiyorum. Güncel peugeot modellerinde misal focus'un dengi olan 308'de de 1.6 psa motoru kullanılmıştı. Sonra 1.5 bluehdi motora geçtiler. Bu 1.6 motor focus'la aynı motordu. 308'in kasası focus'tan 100-150 kg arası daha hafif olduğu için daha iyi iş yapıyor. Bu motor citroen cephesinde focus'un dengi olan c4'te de kullanıldı. Bu sefer focus'ta bu motor daha iyi iş yapıyordu. Bunlar herhangi bir ekstrası olmayan motorlar olduğu için hangi aracın kasası daha hafifse onda daha iyi iş yapıyor.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Abi bir de soyle soyleyeyım arabayla gazlarken 150 den sonra daha bi alıp goturmeye baslıyor. vıdeosunda da gozukuyor da 140 tan sonra bıraz daha arabayı alıp goturuyor motor. 4000 e kadar yolu var zaten 4100 devirde 205 km/h gordu. daha gıder miydi giderdi ama dahasına gerek duymadık ya kapasite var yani. Biz de genciz iste hevesimizi alıyoruz :d mazur gorun hagashasg zaten birdahaki aya arabanın konusunu acarım arabaya güzel seyler yapmaya calısacagım. kucuk bos vakıtlerımde yaptıklarımı konuya yansıtırım artık :d

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım