AÇIK Peugeot 508 ph2 SW alınır mı?

Chefkaya

Mert Kaya
Senkromeççi
23
21
Artık kafayı yedim araştırmaktan. Bir burası kaldı soru sormadığım.

1) 508'in gt ve allure donanım paketi o yıllarda sedan için ülkemize gelmiş ama ben daha bir tane bile sw kasası için active donanım üzerini göremedim. Bahsi geçen donanım paketlerinin sw için ülkemize girip girmediğini bilen var mı?

2)Otomotiv teknik özelliklerini arşivleyen sitelerde genellikle sw'nin bagaj hacminin 560 lt olduğu yazıyor fakat sevgili pejonun bagaj hacmi için yazdığı değer 660lt. Araç sahiplerini izliyorum onlarda 560 lt falan diyor, herkes farklı atıyor. https://www.slideshare.net/slideshow/peugeot-508-range-brochure/35521904#17

3) Pejolar elektronik olarak oynanmayı pek sevmezler diye biliyorum, kimi araç sahibi sonradan araçlarına donanım ekleyebiliyor. Diyelim ki gt veya allure paket bulamadım, active paketin allure göre eksikleri var doğal olarak, o eksikleri kapatabilmek mümkün mü? Bunu yapabilecek firmalar veya ustalar mevcut mu ülkemizde?

4) İstanbul'da yaşıyorum doğal olarak dur kalkın bol olduğu bir şehir ki hepimiz bunu iyi biliyoruz. 1.6thp motor eat6 kombinasyonu ile ne kadar tatmin eder sizce?

1-3) İlanlara baktığım kadarıyla , 2011'ler boş ya da Active donanım altında ekstra paketler satılmış.

Dönemin Peugeot - Citroën modelleriyle ortak donanımlar yaygınlık açısından bir sorun yaratmaz , çok üst düzey Head-UP display - sürüş asistanları gibi sadece 508'e özgü donanımlar sorun olabilir ama zaten onlar fiyat olarak zorlar sizi. Facebook gruplarını takip etmenizi öneririm.

Bu ilanlardaki arabalar donanım olarak gayet tatminkar bence. CC - geri görüş - park sensörleri - ses sistemi - jant - krom çıtalar vs. gibi şeyler zaten size bağlı.

Ben Çanakkale'deki arabayı epey beğendim :) Ankara'lı yine Ankara'lılığını yapmış..

2) Sevgili Peugeot algı yapıyor. B8 kasa SuperB Combi'nin bagajı 630 lt. Peugeot, koltuklar ayarlandığında 660'a kadar diyor sanki.

4) Performans süper ama tüketim olarak mucize yaratmaz.

Son düzenleme:
1-3) İlanlara baktığım kadarıyla , 2011'ler boş ya da Active donanım altında ekstra paketler satılmış.

Dönemin Peugeot - Citroën modelleriyle ortak donanımlar yaygınlık açısından bir sorun yaratmaz , çok üst düzey Head-UP display - sürüş asistanları gibi sadece 508'e özgü donanımlar sorun olabilir ama zaten onlar fiyat olarak zorlar sizi. Facebook gruplarını takip etmenizi öneririm.

Bu ilanlardaki arabalar donanım olarak gayet tatminkar bence. CC - geri görüş - park sensörleri - ses sistemi - jant - krom çıtalar vs. gibi şeyler zaten size bağlı.

Ben Çanakkale'deki arabayı epey beğendim :) Ankara'lı yine Ankara'lılığını yapmış..

2) Sevgili Peugeot algı yapıyor. B8 kasa SuperB Combi'nin bagajı 630 lt. Peugeot, koltuklar ayarlandığında 660'a kadar diyor sanki.

4) Performans süper ama tüketim olarak mucize yaratmaz.
Geri dönüşünüz için teşekkür ederim adamsınız, Şimdi 2 numaralı konuya bi geri dönersek, bu kasayı şans eseri evimin yakınlarında gördüm ve araç sahibini zorda olsa kenara çektirebildim. Neyse ki dövmedi beni, az biraz sohbet ettik, sürme şansım oldu aynı zamanda bagaja özellikle baktım. Bagajı çok geniş litre olarak sorduğumda 560 lt dedi ama bana daha büyük geldi yanlarında cepler ve tabanın altında 45 litrelik (tam emin değilim) stepne falan sığabileceği bir alan var.
Şanslıyım ki eat6 kombinasyonu olan ph2 makyajlı kasaya denk geldim. Abi aşırı sevdim, araç sahibinin 508'in i cockpit ekranını takma gibi bir düşüncesi varmış ki iyi yazılabilirse çok güzel olur.

Sanırım bagaj mevzusunu anladım. Bagajın tabanın altındaki gözleri, yanlarda ki gözleri falan filanı dahil edersek sizin dediğiniz gibi 660lt oluyor. Geçri yanlarda ki cepler her ne kadar yeterli olsa da 660lt'ye tamamlayabilecek bir boyutları olduğunu düşünmüyorum. Arkadaş bir bagaj konusu bu kadar karışık olamaz ya, zaten hangi araca baksam eski broşürleri karman çorman zar zor detay bulabiliyorum.

Ayrıca bir diğer baktığım araç İnsignia a2 ( a1 makyajsız kasa da 1.6t için otomatik yok diyorlar pek bakmadım ama şehir içi manuel ile uğraşmak istemiyorum çok, gerçi a1 kasa opc 2.8 var ilanda iyi bir fiyata satılıyor hem de sw ,manuel'e razı olup 2.8 v6'nın tadını çıkarmakta hoşuma gitmiyor da değil.)

İnsignia a1 ve a2 hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce 508 yerine bakılabilecek bir araç mı? Ayrıca onun da bagaj hacmi 540 -560 lt falan yazıyor. Şimdi bagaja bu kadar taktığımı görünce haklı olarak superB Combi alsana diyeceksiniz fakat vag grubunun bakım maliyetleri birazcık beni zorlar ve piyasada bulunan bu tip sw'lere baktığımda 508 veya insignia çok daha temiz ve iyi kondisyonda bulunabiliyor.

Ekli dosyalar

• Peugeot-508_SW-2011-1280-27.jpg
    Peugeot-508_SW-2011-1280-27.jpg
    101.4 KB · Görüntüleme: 0
Geri dönüşünüz için teşekkür ederim adamsınız, Şimdi 2 numaralı konuya bi geri dönersek, bu kasayı şans eseri evimin yakınlarında gördüm ve araç sahibini zorda olsa kenara çektirebildim. Neyse ki dövmedi beni, az biraz sohbet ettik, sürme şansım oldu aynı zamanda bagaja özellikle baktım. Bagajı çok geniş litre olarak sorduğumda 560 lt dedi ama bana daha büyük geldi yanlarında cepler ve tabanın altında 45 litrelik (tam emin değilim) stepne falan sığabileceği bir alan var.
Şanslıyım ki eat6 kombinasyonu olan ph2 makyajlı kasaya denk geldim. Abi aşırı sevdim, araç sahibinin 508'in i cockpit ekranını takma gibi bir düşüncesi varmış ki iyi yazılabilirse çok güzel olur.

Şimdi EAT6 / makyajlı olayına gelince..
O kullandığınız araba SW değildi herhalde , ilanlarda hiç makyajlı SW yok.

Bizim konuştuğumuz arabaların hep MCP olması lazım. O araba makyajlı EAT6 + Allure + SW ise vallahi sahibiyle konuşmak lazım ufaktan 😁

Bir de ilandaki THP'lerin ikisi de 2011 ve boş , benim attıklarım dizel.

Neyse , İnsignia'ya gelirsek 2.8 OPC'nin makbulü manuel zaten 🤓
Girin mesela AutoScout'tan bakın, dehşet fiyat farkı var. O şanzıman arabayı öldürüyor.

İnsignia 1.6T + Otomatik SW arıyorsan onda da bir tane araba var ve yine orta paket 😭

Makyajsız Manuel'ler çok daha uygun ve temiz arabalar oluyor , öyle dersen başka.

Açıkçası ben de 1.6T alacak olsam Manuel isterim. Parasına göre değişir işte , 700'ün altında seve seve Manuel alırım 😁

Bence sizin çözüm dolu paketli SW arabaları aratıp , en iyi motor/şanzıman kombinasyonluyu ya da araba olarak en içinize sinene bakmak 👍

Şimdi EAT6 / makyajlı olayına gelince..
O kullandığınız araba SW değildi herhalde , ilanlarda hiç makyajlı SW yok.

Bizim konuştuğumuz arabaların hep MCP olması lazım. O araba makyajlı EAT6 + Allure + SW ise vallahi sahibiyle konuşmak lazım ufaktan 😁

Bir de ilandaki THP'lerin ikisi de 2011 ve boş , benim attıklarım dizel.

Neyse , İnsignia'ya gelirsek 2.8 OPC'nin makbulü manuel zaten 🤓
Girin mesela AutoScout'tan bakın, dehşet fiyat farkı var. O şanzıman arabayı öldürüyor.

İnsignia 1.6T + Otomatik SW arıyorsan onda da bir tane araba var ve yine orta paket 😭

Makyajsız Manuel'ler çok daha uygun ve temiz arabalar oluyor , öyle dersen başka.

Açıkçası ben de 1.6T alacak olsam Manuel isterim. Parasına göre değişir işte , 700'ün altında seve seve Manuel alırım 😁

Bence sizin çözüm dolu paketli SW arabaları aratıp , en iyi motor/şanzıman kombinasyonluyu ya da araba olarak en içinize sinene bakmak 👍
Yok hocam allure paket değildi ,dediğiniz gibi active donanıma ekstralar ekleyerek ve sonradan donanım taktırarak yapmış. Numarasını almadım aptal gibi gerçi ne zaman bir araç beğensem evimin etrafı beğendiklerimle kaynıyor. Manuel çok daha uygun ve temiz oluyor insignia için doğru diyorsunuz, fakat manuel de hiç sarmıyor be hocam şehir içi beni. En dolu sw'lere bakıyorum hala fakat bu piyasaya ne olmuş hocam böyle, çöp kondisyonunda araçlara yarım milyondan fazla istiyorlar. Citroen c5 sw'ler için ne düşünüyorsunuz peki? Direksiyonun ortasının dönmediği için biraz kafa karıştırıcı gibi geliyor ilk bakışta ama konfor anlamında ikisini de katlıyormuş diyorlar.

Aslında ilanda olan makyajlı sw vardı bir iki tane, zaten hemen almayacağım bu sene sonu olabilir anca. Makyajlı 508'in farları ve kombinasyonu çok daha iyi olduğu için bu kombinasyonu bulmaya çalışıyorum ki zaten siz beni anladınız.

Pejolara vag grubu gibi donanim eklemek zor, imkansiz degil ama cok maliyetli. Duygusal sebepleriniz olmali yaptirmak icin mantiga sigmiyor cunku.
308 icin orjinal sekilde geri gorus kamerasi eklemek 20k tutuyor hemen hemen oyle hesap edin.
Thp motora da bence yaklasmamak da fayda var. E hdi olanlar sorunsuz ama sanziman mcp. Mcp ye alisirim diyorsaniz problem yok ki alisirsiniz beklentileriniz ust duzey degilse.

Pejolara vag grubu gibi donanim eklemek zor, imkansiz degil ama cok maliyetli. Duygusal sebepleriniz olmali yaptirmak icin mantiga sigmiyor cunku.
308 icin orjinal sekilde geri gorus kamerasi eklemek 20k tutuyor hemen hemen oyle hesap edin.
Thp motora da bence yaklasmamak da fayda var. E hdi olanlar sorunsuz ama sanziman mcp. Mcp ye alisirim diyorsaniz problem yok ki alisirsiniz beklentileriniz ust duzey degilse.
Hocam evet maliyetler fazla olunca keyfe keder bir şeyler takmak bile zor oluyor. Thp motor için o kadar da kötü değil diyorlar hocam bilemedim şimdi, mcp şanzımana alışabilirim vuruntulu olması pek sorun değil ama eat6 kombinasyonlu bir sw bulabilirsem onu kaçırmam. nineleven'ın dediği gibi başka dolu sw'lere de göz atıyorum şuan, özellikle c5 x7 çok iyi duruyor.