KAPALI polo 1.2 tsi yakıt tüketimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CaptainOfGondor

Asfalt Kurutucu
7
herkese merhaba

Araba alma arifesindeyim geçenlerde gözüme 1.2 tsi(manuel) pololar takıldı sizlere sormak istediğim tam sehiriçi olmayan okul yolumda(şuanki aracımda ortalama hız 40 km civarı görünüyor) sakin kullanımda yakıt tüketimi ne olur

Gittiğiniz güzergah üzerinde aşırı dur kalk olmuyorsa 5-6 arası rahat görülebilir. Kullanımdan kullanıma değişir ama 5 civarları yapılabilir gibi.

O zaman 5 ile 6 arasında yakarsınız hocam. Böyle trafikte 1.2 ler baya ekonomik oluyor. Düşünmeyin alın. Hatta hayırli olsun şimdiden.

1.2 tsi ibiza var bende de. Okul 15 km uzaklıkta her gün git-gel yapıyorum 3 ışık var yolda. 80 km/s civarı gidiyorum 4.4-5.5lt arası değişiyor. bir gün 60-70 km/s ile gidip ışığa denk gelmeden 3.8lt/100km yi de görmüşlüğüm var (dönüş yolu biraz eğimli olabilir giderken 4ltnin altına düşmedi)

1.2 tsi ibiza var bende de. Okul 15 km uzaklıkta her gün git-gel yapıyorum 3 ışık var yolda. 80 km/s civarı gidiyorum 4.4-5.5lt arası değişiyor. bir gün 60-70 km/s ile gidip ışığa denk gelmeden 3.8lt/100km yi de görmüşlüğüm var (dönüş yolu biraz eğimli olabilir giderken 4ltnin altına düşmedi)

Arkadaşa katılıyorum bende de ibiza var sürekli rampalı yollarda sabah-akşam 10 km gidiyorum, ışıklı ışıksız farketmiyor ortalama 5,5-6 motor ısınmadan sürat yaparsan 7-8 leri görüyor ama düz bi yolda çok rahat 4-5 leri görürsün.

arkadaşlarında dediği gibi bahsettiğiniz yol ve normal kullanım ile 5-6 litre arası yakarsınız, ben gazı okşarım dersen 4,5-5 litre.
koklatma moduna girersen 4-4,5 litre değerleri görürsünüz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...