Renault Fluence Necvox multimedia sistemi garanti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yusuforun

Senkromeççi
9 Ocak 2018
4
15
95
Adana
Merhaba, Aracımda sıfır alınırken opsiyonla necvox multimedia sistemi almışlar ancak ekran sarı ve dokunmatiği işlemiyor araba alınalı 2 yıl geçti yani necvoxun garanti kapsamındaysa büyük ihtimalle 2 yıllık olan garantisi bitmiştir ancak arabamızın 3 yıllık garantisi devam ediyor. Bu multimedia sistemiyle kim ilgilenir necvox mu yoksa renault mu ? Eğer necvox ilgilenecek olursa garantisi bittiğinden dolayı yaptırmayacağım çok stabil bir sistem değil ve çok yavaş ancak söküp boyutu uyan bir dokunmatik ekranla değiştirsem çalışır diye düşünüyorum bu konudaki yorumlarınız neler ? Çok teşekkür ederim şimdiden:)

520DBE41-23E2-4D0A-84B8-DED8140BC654.jpeg

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bizde de necvox. Arada usb ve bluetooth müzik dosyalarını çalıştırmıyor. Büyük olasılık ekranlık bir sorundur. Neredeyse 3 yıldır kullanıyoruz hiç dokunmatik sorunu ve sarı ekran sorunu olmadı ama yavaşlık bizde de var.

yusuforun

Senkromeççi
9 Ocak 2018
4
15
95
Adana
Bizde de necvox. Arada usb ve bluetooth müzik dosyalarını çalıştırmıyor. Büyük olasılık ekranlık bir sorundur. Neredeyse 3 yıldır kullanıyoruz hiç dokunmatik sorunu ve sarı ekran sorunu olmadı ama yavaşlık bizde de var.

Yavaşlıktan çok sıkıntı duymuyorum ama garantisi bitmişse onu yaptıracağıma daha mantıklı bir çözüm bulmaya çalışırım, usb aux Bluetooth vb şeylerde hiç sorun yok gayet iyi ancak aracı ilk aldığımızda kalibrasyon sorunları vardı sürekli kalibre etmeme rağmen ve ekran bazen sararıyordu bazen kısmen sararıyordu sonra dokunmatik tamamen gitti ekran sarılığı aynen devam ediyor direksiyonun arkasındaki kumandadan kullanmaya çalışıyorum ayarları zaten bana göre yapıldığı için navigasyon bluetooth ve radyo arasında geçiş yapması yeterli oluyor ancak yine de sinir bozucu garanti olayını öğrenmeden kurcalamak da istemedim kurcalarsam birşeyler yapabilirim belki

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yavaşlıktan çok sıkıntı duymuyorum ama garantisi bitmişse onu yaptıracağıma daha mantıklı bir çözüm bulmaya çalışırım, usb aux Bluetooth vb şeylerde hiç sorun yok gayet iyi ancak aracı ilk aldığımızda kalibrasyon sorunları vardı sürekli kalibre etmeme rağmen ve ekran bazen sararıyordu bazen kısmen sararıyordu sonra dokunmatik tamamen gitti ekran sarılığı aynen devam ediyor direksiyonun arkasındaki kumandadan kullanmaya çalışıyorum ayarları zaten bana göre yapıldığı için navigasyon bluetooth ve radyo arasında geçiş yapması yeterli oluyor ancak yine de sinir bozucu garanti olayını öğrenmeden kurcalamak da istemedim kurcalarsam birşeyler yapabilirim belki
Geçmiş olsun hocam.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arabanın opsiyon listesinde varsa garanti kapsamında değişmesi gerekir. Ama alırken aksesuar olarak "şu dokunmatik ekrandan da takın bari" diye alındıysa o zaman dediğiniz gibi 2 yıl garantisi vardır. Yine de ne zaman taktırıldığını kontrol ettirmekte fayda var. Belki 2 yıllık garantisi dolmamıştır :)

brkygnc

Taklacı Güvercin
30 Nis 2018
9
6
295
Bursa
Marka
Renault
Necvox multimedya sistemi araç sıfır alınırken Mais yetkili satıcıları tarafından sizlere sunulsa dahi aracın fabrika tarafından tanımlanan ve 3 yıllık garanti içerisine dahil edilen opsiyonların içerisine girmiyor maalesef. Bu multimedya sistemi aracı müşteri alırken bayi tarafından sunulan anlaşmalı bir şirketin Renault uyumlu yapmış olduğu bir aksesuar olduğundan standart ürün alımındaki garanti koşulu gibi 2 yıllık garantisi bulunuyor. Bu 2 yıllık süreç içerisinde servis hizmetini Renault yetkili servislerinden almanız mümkün fakat bu süreç aşıldı ise Renault servisi sizden cihazı teslim alsa da ücret talep edecektir.

Araç sıfır alınırken satın alınabilecek 2 değişik firmanın multimedya sistemi satın alınabiliyor. Bunlardan biri yerli olan Necvox diğeri ise Kenwood. Onun haricinde Renault'un kendi orjinal opsiyonu(bu sistem Clio da opsiyon fakat Fluence Icon modelinde bir zamanlar standart olarak geliyordu.) olarak sunduğu sistem Fluence için R-Link olup araç üretilirken fabrika tarafından montajı sağlanıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım