KAPALI seat leon ve wv golf ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yasineryigit

Elit Apaçi
65
Wv golf o sınıf bi arabaya 90-100 bin lira gibi para vermek ne kadar mantıklı alt yapısı sağlam olsada ondan daha ucuz aynı sınıf seat leon daha şık tasarım sizce bi genç için daha ideal bir seçim değilmi dinamikleri golf kadar iyi olmasada doğru lastik seçimi vs idare edilmez mi? Leon hakkında eleştiriniz nelerdir

fiyatına donanıma göre çok iyi bir araba 80milyara fr donanım 1.4 150ps dsg leon alınıyor türkiye şartlarına göre iyi ama donanım açısından iyi,süspansiyon olsun iç mekanı olsun sürüş dinamikleri olsun bunlarda golf bariz şekilde üstünde kalite farkı olarak.Özellikle leon ile golfün makyajlı hallerini kıyaslarsak inşallah golfün fiyatı yükselmez aynı kalırsa(3-5 milyar oynayabilir) çok iyi olur ama doğuştan bahsediyoruz.
"Bu araba hakikaten 10kağıt ordan(a3-10) 10 kağıt ordan(leon+10) tam ortasında"

Donanım yüklü olsun, iç mekan idare etse yeterli derseniz Leon. Golf aldığınızda ele daha iyi gelen bir direksiyon simidi, daha geniş ve rahat ön koltuklar, daha ferah ön konsol, genel olarak daha kaliteli (muhtemelen daha uzun ömürlü) iç mekan satın almış oluyorsunuz. Konfor farkı muhtemelen koltuk kalitesinden diye düşünüyorum. Tabii yalıtım da bir tık iyi Golf'te. Ama Golf'te eksik donanımlar oluyor, hangi birini tamamlayacağını şaşırıyor insan. Standart veya hafif sportif sürüşte aralarında hiçbir fark yok. Sınırlara gelindiğinde nedenini bilmiyorum ama Golf biraz daha sakin.
Alabilirseniz Golf bence daha iyi bir arabadır. Ama o kadar para veremem derseniz Leon, Golf alamayanı kesinlikle pişman etmeyecek bir arabadır. İçiniz rahat olsun.

Otopark testinde Leon'un ciddi bir sürüş eksikliğinden bolca bahsetmişti abiler.
Makyajla belki iş değişmiştir incelemek veya testini izlemek lazım. Leon biraz daha genç işi ama imkanım olsa Golf alırdım.

Golf Highline 100 bin Leon FR 81 bin arada ciddi fark var Bence Değmez. sıfır aldığım FR 150hp DSG Aracımı 8 ay kullandım ve Çok ta memnun Kaldım

hocam işte bu dediğiniz yüzünden vw grubu aynı sınıfta bu modeli kullanıyor. sizin için bunlar önemli değilse, daha çok donanım istiyorsanız diye üretilen bir araba leon. bence siz leon almaya karar vermişsiniz bu açıdan bakınca. ve beklentinize de o daha çok gidiyor gibi. ayrıca tasarım konusunda da vag güzel kullanıyor seat markasını. vw kendi geleneklerinden vazgeçemez tasarım konusunda. ona yakışan da bu olur ama seat da özgün tasarım işini çok güzel yapıyor. en yakışıklılardan leon.
Çok güzel yazmışsın hocam teşekkürler :)

Sonradan yapılabilecek olan yalıtım çalışmalarının katkısı bir yere kasar olur. Olay daha çok tasarım ve fabrikasyon sürecinde sonuçlanıyır. Eski bir mk3 leon kuşlanıcısı olarak aracımı bi çok konuda (ki buna yalıtımda dahil) beğensemde, aklıma o trim seslerine okuduğum lanetler geliyor...işte bu kadar nusa da Golf daha iyi olacaktır diye tahmin ediyorum ... ama şu da bir gerçekki Golf, leon a göre, gerek iç, gerekse dış tasarım olarak sıkıcı bir araç

İkisi de resmen aynı araba aynı bantta trimleri basılıp üretilen araçlar.Sürüş dinamikleri olarak ta çok çok büyük farklar olacağını da sanmıyorum şahsen zorunda kalsam Leon alırım hani yalıtım farkı diyoruz da biri A6 biri şahin olmayacak muhtemel benzinli baktığımız için de yalıtımsızlık rahatsız etmeyecek bile.

İkisi de resmen aynı araba aynı bantta trimleri basılıp üretilen araçlar.Sürüş dinamikleri olarak ta çok çok büyük farklar olacağını da sanmıyorum şahsen zorunda kalsam Leon alırım hani yalıtım farkı diyoruz da biri A6 biri şahin olmayacak muhtemel benzinli baktığımız için de yalıtımsızlık rahatsız etmeyecek bile.
Aynen öyle. Sürüş karakterleri zaten aynı. 1.4'leri bilmiyorum ama 1.2tsi çok sessiz. Leon'da hafif yol ve süspansiyon sesi var. Limitlere kimse sürekli çıkmaz. Çıkarsa da ikisinde de ESP var. Yalnız Golf, o limitlere çıkıldığında hangi sebepten az bir farkla az daha iyi tutunduğunu ben çözemedim. Belki kullandığım araçlardaki lastiklerle ilgiliydi bilemiyorum.

Edit: Passat ve Golf Almanya, Polo Tiguan Jetta, ve tüm Seatlar İspanyada üretiliyormuş.Ama olsun yine de aynı araba :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...