Seramik Kaplama mi Yoksa Şeffaf Kaplama mi

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Merhaba arkadaslar seramik ile seffaf kaplamsnin + lari - leri nelerdir ozellikle otoparklardaki kapi acarken olusan cizikler cali cizikleri ondeki aractan ufak tas sekmesi ve kus pisligine karsi bu iki uygulamadan hangisini secmeliyim ? veya onerebileceginiz baska bir uygulama turu varmidir ? Varsa Istanbulda bu uygulamayı yapan bir yer onerebilirmisiniz ?

Simdiden tesekkurlerimi eder herkese iyi forumlar dilerim :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Seramik kaplama, boyası yıpranmamış yeni arabaya yapılması gereken, kısmen koruyucu, ağırlıklı olarak görsel güzellik ve albeni sağlayan bir uygulamadır. Koruyuculuğu limitlidir. Belirli aralıklarla yeniden yapılması gerektiği için de maliyetli denebilecek bir uygulamadır.

Şeffaf kaplama ise aracın orijinal boyasını koruyan bir kaplamadır. Tıpkı kırılmaz olmayan vasat telefon ekran koruyucuları gibi, zaman içerisinde çizilir, solar ve görsel olarak iğrenç bir hal alır. Ama bir sökerseniz altından yine pırıl pırıl orijinal boya çıkar. Sonra isterseniz yeniden uygulayabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla maliyeti seramik kaplamadan daha uygun.

Öndeki araçtan taş sekmesi ve kuş pisliği korumalarında şeffaf kaplamanın bariz üstün olduğunu söyleyebilirim. Ailemizde kırmızı bir aracın kaputunda (sadece burun kısmında) şeffaf kaplama var. Gerçekten birkaç yıldır taş vb şeylerden çok iyi korudu, ama görüntüsü berbat, yenilenmesi gerekiyor. Kaputun burnu 15 yıllık boya gibi gözüküyor. Şeffaf kaplamanın en büyük eksisi bu.

Önerebileceğim başka bir uygulama yok, zira forumda bu konuda benden çok daha yetkin üyeler var, onların alternatif tavsiyeleri olabilir. İstanbul içinde Maltepe'de Hyundai Hunko'nun hemen üstünde Ziebart var, oradan memnun kalanları duymuştum.

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Seramik kaplama, boyası yıpranmamış yeni arabaya yapılması gereken, kısmen koruyucu, ağırlıklı olarak görsel güzellik ve albeni sağlayan bir uygulamadır. Koruyuculuğu limitlidir. Belirli aralıklarla yeniden yapılması gerektiği için de maliyetli denebilecek bir uygulamadır.

Şeffaf kaplama ise aracın orijinal boyasını koruyan bir kaplamadır. Tıpkı kırılmaz olmayan vasat telefon ekran koruyucuları gibi, zaman içerisinde çizilir, solar ve görsel olarak iğrenç bir hal alır. Ama bir sökerseniz altından yine pırıl pırıl orijinal boya çıkar. Sonra isterseniz yeniden uygulayabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla maliyeti seramik kaplamadan daha uygun.

Öndeki araçtan taş sekmesi ve kuş pisliği korumalarında şeffaf kaplamanın bariz üstün olduğunu söyleyebilirim. Ailemizde kırmızı bir aracın kaputunda (sadece burun kısmında) şeffaf kaplama var. Gerçekten birkaç yıldır taş vb şeylerden çok iyi korudu, ama görüntüsü berbat, yenilenmesi gerekiyor. Kaputun burnu 15 yıllık boya gibi gözüküyor. Şeffaf kaplamanın en büyük eksisi bu.

Önerebileceğim başka bir uygulama yok, zira forumda bu konuda benden çok daha yetkin üyeler var, onların alternatif tavsiyeleri olabilir. İstanbul içinde Maltepe'de Hyundai Hunko'nun hemen üstünde Ziebart var, oradan memnun kalanları duymuştum.
Hocam renk farkini daha iyi anlamak icin aracinizin fotosunu buraya atabilirmisiniz ?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Sorunuzu daha net açıklarsanız ona göre iyi bir sonuca varabiliriz
1-) Aracınızla sıkça uzun yol yapıyor musunuz
2-) Aracınızın tamamını mı şeffaf kaplatacaksınız yoksa belli kısmını mı
3-) Otomobilinizi yıkarken ph nötr ve seramiği destekleyecek ürünler kullanabilecek misiniz veya kullanan yerlere yıkatır mısınız?
Son olarak kafanızda bu işe ayırdığınız bütçe ne

BahadirYUCE

Bahadır YÜCE
Asfalt Kurutucu
9 Mar 2017
23
17
595
İzmir
Marka
Peugeot
Şeffaf kaplama kaportayı taş izinden, kuş pisliğinden, çalı çiziklerinden vs. korur. Hafif Sürtmelerde boyaya zarar vermez,korur.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam renk farkini daha iyi anlamak icin aracinizin fotosunu buraya atabilirmisiniz ?
Hocam çok isterdim de detaylı fotoğrafı hiç yok, araç da şehrin öteki ucundadır şu an.
Şöyle anlatayım, yıllanmış, bol hareli, soluk bir boya ile canlı boya gibiler. Aşağıdaki görselde sol taraf eskimiş şeffaf kaplama, sağ taraf orijinal boya gibi düşünün. Söküp yenisini kaplatmak gerekiyor =)
1579090892155.png

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Sorunuzu daha net açıklarsanız ona göre iyi bir sonuca varabiliriz
1-) Aracınızla sıkça uzun yol yapıyor musunuz
2-) Aracınızın tamamını mı şeffaf kaplatacaksınız yoksa belli kısmını mı
3-) Otomobilinizi yıkarken ph nötr ve seramiği destekleyecek ürünler kullanabilecek misiniz veya kullanan yerlere yıkatır mısınız?
Son olarak kafanızda bu işe ayırdığınız bütçe ne
Sıkca uzun yol yapmiyoruz ve tamamina seffaf kaplamayi 10bin tl ye yapiyolarmis otomobili suan sonaxin sampuaniyla yikiyorum butce olarakta 1-1.5 bin tl di ama 2.5 bin tl istiyorlar aracin tamamina seramik kaplama icin

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Sıkca uzun yol yapmiyoruz ve tamamina seffaf kaplamayi 10bin tl ye yapiyolarmis otomobili suan sonaxin sampuaniyla yikiyorum butce olarakta 1-1.5 bin tl di ama 2.5 bin tl istiyorlar aracin tamamina seramik kaplama icin
Her uygulamanın hakkıyla yapılması gerekir fakat şeffaf kaplamanın dandiği verniği,ve boyayı mahvediyor. Söylediğinize bakılırsa şeffaf kaplama ayırdığınız bütçenizin üstünde. Hakkıyla yapılan seramik kaplamanın piyasası şu an ne kadar net konuşamıyorum ama bin liralara yapılan seramik kaplamaları çok gördüm. Ayırdığınız bu bütçe ile aracınıza kaliteli bir yerde kaliteli bir polisaj yaptırıp kendiniz bütçenize uygun cila ile düzenli aralıklarla desteklerseniz taş izi ve kapı açma gibi fiziksel darbelere başarılı olmasa da ağaç reçinesi ve kuş pisliği gibi etkenlerden otomobilinizin boyasını korumuş olursunuz.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
18 bin istediler benden en son. Gmg piyasanin icine etti.

• Wow
Tepkiler: sputnik

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Her detailing dükkanı farklı fiyat vermekte şeffaf kaplamanında farklılık gösterdiği gibi. Kendiniz yıkıyorsanız seramik kaplama öneririm. İstanbulda yaşıyorsanız eğer Serkan Akgöz Car Care diye bi dükkan var. Baya ucuza yapıyolar işçilikleride güzel gözüküyor bi instagramdan bakmanızı öneririm bütçenize göee oldukça uygun. Onun haricinde Detailing Dükkanı, Paddock gibi işinin ehli olanlar 2.5 3k istiyor bu iş için. Siz kimden fiyat aldınız?

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Her detailing dükkanı farklı fiyat vermekte şeffaf kaplamanında farklılık gösterdiği gibi. Kendiniz yıkıyorsanız seramik kaplama öneririm. İstanbulda yaşıyorsanız eğer Serkan Akgöz Car Care diye bi dükkan var. Baya ucuza yapıyolar işçilikleride güzel gözüküyor bi instagramdan bakmanızı öneririm bütçenize göee oldukça uygun. Onun haricinde Detailing Dükkanı, Paddock gibi işinin ehli olanlar 2.5 3k istiyor bu iş için. Siz kimden fiyat aldınız?
Otoparkin video cektigi isimlere bakmistim direk ilk paddocka sordum sonrada Sinsn abinin kendi arabasina seramik kapladigi yerin Istanbul bayisine ikiside 2.5 dedi

ayazoglu

Profesör
3 Kas 2017
61
67
1,010
BULGARIA/ISTANBUL/ANKARA
Marka
Audi
Bence Benim fikrim oracle marka mat veyahut istediğin renkle kaplat Aracın kendi renginde kaplatırsan ruhsat işlemleriyle uğraşmazsın muayene den geçer ben aracımı 0 almıştım ve aradan 1 ay geçmeden kaplattım iyi ki de Yaptırdım dediğim uygulama altında iz vs vs şeyler de bırakmaz

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
seffaf kaplama kaliteli olmazsa faydadan cok zarari var, markalari arastirmanizi oneririm, seramik kaplamayi hic tavsiye etmiyorum, zaten seramigi korumak icin yapmaniz gerekenleri seramiksiz araca yaparsaniz da araciniz guzel gorunur, seramik ve folyo ikisini de kulladim ikisini de pazarlama tuzagi olarak goruyorum, belirli araliklrla yenilemek gerek araci koruyor diyip rahat edemiyorsunuz dikkat etmeniz gerekiyor , bi anlami yok bence

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım