Seramik Kaplama vs Boya Koruma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bogacc

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
18
2
595
Öncelikle selamlar,

İstanbul'da 2016 model Bmw 320i aracım için bu işin en iyilerinden biri olduğuna inandığım bir yerden fiyat aldım.
Gtechnic Crystal Serum Light + C2V3 Seramik kaplama 1800tl
Svisswax - Zymöl Boya Koruma 800tl

Sorum şu ki; sizce direkt seramik kaplama yaptırıp minimum 3 sene boya ile uğraşma derdinden kurtulmak ve daha parlak ve su itici bir işlem yaptırmak mı ?
Yoksa muhtemelen boya korumanın üzerine tekrardan 1 sene sonra pasta - cila veya tekrardan boya koruma yaptırmak mı daha mantıklı ?

Düşüncelerinizi merak ediyorum. Teşekkürler

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
sıfır araç için tabikide seramik, dediğiniz yer her.oic detailing mi?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bogacc

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
18
2
595
Yok hocam heroic detailing değil ama orayı da biliyorum fakat tercih etmedim şahsen

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Araçla kendiniz uğraşmayacaksanız seramik kaplama yaptırın kafanız rahat olsun fakat cilayı yılda birkaç kere kendiniz uygulayacak ve bundan zevk alacak insanlardansanız cevap belli..

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Ayrıca seramik kaplama yaptırdıktan sonra araç ph nötr şampuan la yıkanması lazım aksi taktirde 4-5 ayda kaybolacaktır, aynısı boya koruma içinde geçerli.

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Peki gerçekten bir ihtiyaç mıdır? yoksa ihtiyaç yaratmak mıdır? bende düşünüyorum ancak net karar veremedim.

YaMaN

Göksel Yaman
Profesör
15 Eki 2016
208
819
2,085
40
İstanbul
Marka
Ford
3D nin seramik kaplamasıda muthiştir. 2 yıldır sorunsuz ve dikkat etmememe rağmen en ufak hare dahil oluşmadı. Parlaklık çok başarılı. Hele 5 yıkamadan sonra hızlı cila ile silince ilk yapıldığı günkü kondisyonuna geliyor. İnsana zevk veriyor seramik üstüne arılan cila. İkitellide bu uygulamayı çok iyi işcilik ile 1000₺ ye yaptıracağınız yer önerebilirim

Bogacc

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
18
2
595
3D nin seramik kaplamasıda muthiştir. 2 yıldır sorunsuz ve dikkat etmememe rağmen en ufak hare dahil oluşmadı. Parlaklık çok başarılı. Hele 5 yıkamadan sonra hızlı cila ile silince ilk yapıldığı günkü kondisyonuna geliyor. İnsana zevk veriyor seramik üstüne arılan cila. İkitellide bu uygulamayı çok iyi işcilik ile 1000₺ ye yaptıracağınız yer önerebilirim
Yardımınız için çok teşekkür ederim fakat yaptırmayı düşündüğüm yeri değiştirmeyi düşünmüyorum. Boya koruma yaptırmaya karar verdim gerekli sıklıkta cila ile desteklemeyi düşünüyorum zaten muhtemel 6-8 ay süresi var sonrasında gerekli işlemler yapılır.

Bogacc

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
18
2
595
Peki gerçekten bir ihtiyaç mıdır? yoksa ihtiyaç yaratmak mıdır? bende düşünüyorum ancak net karar veremedim.
Ben yapılan araçların öncesi - sonrası durumlarını canlı canlı gördüğüm ve aracıma baktığımda oluşacak ya da oluşmaya başlamış hologramları görmek istemediğim için en ufak bir yağmurda aracın çamura dönmesini ve siyah olduğu için bunu direkt yansıtmasını sevmediğim için yaptırmayı düşünüyorum. Evet az rakamlara yapılan işler değil ( kaliteli ve düzgün işçilik olarak ) ben yaptırmayı düşünüyorum.

Bogacc

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
18
2
595
Ayrıca seramik kaplama yaptırdıktan sonra araç ph nötr şampuan la yıkanması lazım aksi taktirde 4-5 ayda kaybolacaktır, aynısı boya koruma içinde geçerli.

Zaten her zaman gittiğim yıkamacıda yaptırıp orada düzenli olarak yıkatmaya devam etmeyi düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım