Ses Kalitesi-Ses Sistemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Arkadaşlar motordan vs az çok anlarım ama şu konuda bir fikrim yok.2014 1.16 kullanıyorum ve özellikle radyoda ses kalitesi çok kötü.Servise sürekli parazit olduğunu çekmediğini söyledim ama test edip tam değer çıkığını söylediler.Şimdi benim sorum radyoya bir müdahale yapabilir miyim ve asıl teknik sorum aux vs kullanırken sesi beğenmiyorum, kapı içi ve arkada ki hoparlörleri değiştirmek istesem gidip fiziksel ebadı uyan hoparlör aldığım zaman plug-in kullanmaya başlayabilir miyim?Artı olarak sürücü ve ön yolcu kelebek kısmında markalı ses sistemi alınırsa konumlandırılan tweeterlar var bende oralar plastik kaplı ve dolu oraya tweeter koymak istesem tesisat olarak neler yapmam gerekir?Sonuçta olanları değiştirmekten ziyade yenisini de eklemiş olurum ses verici kısmına bunu nasıl tanıtmam gerekir?Öyle bagaja devasa sub vs peşinde değilim :D

Not:Kelebek kısmında diye belirttiğimin fotoğrafını ekledim.Fotoğraftakileri sadece kapak olarak içinde hoparlör olmadan satıyorlar kozmetik amaçlı.

Ekli dosyalar

• 308055564r98.jpg
    308055564r98.jpg
    42.9 KB · Görüntüleme: 425

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
ALPİNE hoparlör tavsiye ederim. Aracına uygun tweeter da bulabilirsin.baslı seviyorsan arkalara komponent taktır. Çok aşırı ses olmaz ama kaliteli müzik dinlersin.

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Plug-in hepsi olmuyor diye biliyorum. Bavsound'un hoparlörleri uygun o konuda ve sadece koltuk altı subwooferları değişseniz bile çok ciddi kalite artışı sağlanıyor diyorlar. İkinci kademe olarak kapı içleri, en son da tweeterlar eklenebilir. Alpine'ı da öneriyorlar.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Çok teşekkürler, önemli olan ses kalitesi sonuna kadar açmak derdim değil zaten.Yalnız koltuk altı sub olduğundan şüpheliyim :D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Çok teşekkürler, önemli olan ses kalitesi sonuna kadar açmak derdim değil zaten.Yalnız koltuk altı sub olduğundan şüpheliyim :D
Nesinden şüphelisiniz? Eğer olup olmadığındansa BMW baz donanımlarında bile var, toplamda 6 hoparlör var. Bende de F20 var oradan biliyorum, araştırmıştım biraz :)

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Benim baz donanım, ön kapılarda birer tane, ön koltuk altlarında birer subwoofer, bagaj üstünde de iki tane olmak üzere 6 hoparlör var arabada. Ön koltuğun altındakiler subwoofer yani. İyi bass elde edebilmek için değişmeniz gerekenler onlar.

TMRT

Profesör
8 Eyl 2016
78
129
1,060
Eskişehir
Harman Kardon ses sistemini beğenmediğinizi mi söylüyorsunuz yoksa ben mi yanlış okuyorum ?

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Benim baz donanım, ön kapılarda birer tane, ön koltuk altlarında birer subwoofer, bagaj üstünde de iki tane olmak üzere 6 hoparlör var arabada. Ön koltuğun altındakiler subwoofer yani. İyi bass elde edebilmek için değişmeniz gerekenler onlar.
ön koltuğun altında olduğunu bilmiyordum teşekkürler:)

Harman Kardon ses sistemini beğenmediğinizi mi söylüyorsunuz yoksa ben mi yanlış okuyorum ?
Baz donanımda harman kardon gelmiyor.O attığım fotoğrafta gözüken kısım bende düz plastik, eğer tweeter takmak isneirse diye üstüne metal ızgara olan köşe parçası satılıyor örnek amaçlı paylaştım.

Sencer

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
17
14
595
Usb ve aux bağlantılarında dahi ses kalitesini beğenmiyorsanız / kötü geliyorsa teybin değil hoparlörlerden kaynaklı olabilir (tahmin sadece)
Hoparlörler soket bağlantılıdır bu soket bağlantıları korosyon /ufak çaplı pas gibi hatalar olabilir.
bağlantılarda (-) ucu zayıf geliyor olabilir tam şase almıyor olabilir , Aynı şekilde sağlıklı (+) gelmiyor olabilir yanyana geçen kabloların izolasyonunda yırtılma soyulma varsa parazit yayabilir. Ses sitemi ve sorunları genelde bu tip ufak tefek şeylerden yaşanır
Yüzgeç antenin içinde Bosch marka yükseltici devre olması lazım yanlış hatırlamıyorsam bu devre tam olarak işlevini yerine getiremiyor olabilir
Hoparlörleri değiştirmeden önce bu tip ufak tefek şeyleri kontrol ederseniz belki sorununz çözülür
Umarım yardımcı olabilmişimdir sorununuzu çözmeniz keyif ile sürüş yapabilmeniz dileği ile keyifli forumlar

ouzh34

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
33
6
595
Alpine SWE 815 kullanıyorum.sesi bence yeterli.bagajı da öldürmüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım