Sizce en iyi d segmenti otomobil hangisi?

• Konuyu başlatan 01472583690
  • Başlangıç tarihi

Sizce en iyi d segmenti otomobil hangisi?

• Volvo s60

Kullanılan: 39 17.7%
  • Skoda superb

Kullanılan: 47 21.4%
  • Peugeot 508

Kullanılan: 6 2.7%
  • Opel insignia

Kullanılan: 23 10.5%
  • Renault talisman

Kullanılan: 11 5.0%
  • Ford mondeo

Kullanılan: 35 15.9%
  • Toyota avensis

Kullanılan: 3 1.4%
  • Honda accord

Kullanılan: 9 4.1%
  • Mazda 6

Kullanılan: 14 6.4%
  • Volkswagen passat

Kullanılan: 33 15.0%

• Kullanılan toplam oy
    220
0

01472583690

Ziyaretçi
B,c derken d segmenti ile de bir anket başlatmak istedim. Sizce en iyi d segmenti otomobil hangisi?

burak23

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
16
13
595
elazığ
Bence SuperB çünkü bir konu açmıştım passat vs superb diye herkez superb deyince aklım skodaya baya bi kaydı (TYO'da da 1. secildi superb)

aliserdar

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
143
104
1,085
28
Fiyat/Performans oranı iyi olduğu için SuperB denebilir ama ikinci el değeri ve marka algısı ülkemizde önemli olduğundan Passat güçlü bir rakip haline geliyor. Fiyatlar hakkında örnek vermek gerekirse 1.4 tsi act+manuel Passat ve SuperB'ün en dolu halleri arasında 20 bin tl civarında fark var. Yakın sayılabilecek arabalar için bu farkı vermeye gerek var mı? 120-130 bin seviyelerinden sonra premium araçlara yönelmek daha mantıklı gibi duruyor.

serdarakbg

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
12
1
595
volvo performans konusunda ağır ama sürerken insan ayrı bi keyif alıyor.volvo ve passat diğerlerinin bi tık üstünde bence

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
türkiye için mondeo.. vergi dezavantajı olmayan dünyanın geri kalanı için konuşursak mazda 6, ardından accord ve passat..

soru en iyi d segmenti araba ama oylayanlar ikinci elde passat iyi falan diye arabaya oy atıyorlar mesela.. passat'ın vergi kazığı olmayan bir ülkede ilk yazdığım üç arabanın satışını yakalaması veya geçmesi imkansız zaten..

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Passat çünkü marka algısı aralarında en yüksek olan araç ve çok iyi yol tutuyor olması nedeniyle beni cezbetti.

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
Passat çünkü marka algısı aralarında en yüksek olan araç ve çok iyi yol tutuyor olması nedeniyle beni cezbetti.

passat iyi araç tamamda, orda mazda 6 var yol tutuş diyorsan mesela.. türkiye için algısı doğru dediğin gibi ama burda 5 kalem özellik saysak ve diğer araçlarla karşılaştırsak 1. çıkacağı bir özelliği yok..

ortalama olarak her şeyden biraz var, ve evet bu elbette önemli bir özellik tercih ederken.. ama en iyisi olabilir mi.. o soru...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bence her şeyden ortalama ve üzeri alabilmesi en büyük yeteneği. Bu sebepten dolayı çoğu karşılaştırmayı kazanıyor. Türkiye pazarına için konuşuyorum bu arada yanlış anlaşılmasın. Ayrıca mazda 6 ya ben 2.2 motor için 240 bi TL vermem tanıdığıma falanda engel olmaya çalışırım. O fiyata e segmenti çok iyi arabalar var çünkü

Son düzenleme:

renegallimard

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
59
50
970
Bence her şeyden ortalama ve üzeri alabilmesi en büyük yeteneği. Bu sebepten dolayı çoğu karşılaştırmayı kazanıyor. Türkiye pazarına için konuşuyorum bu arada yanlış anlaşılmasın. Ayrıca mazda 6 ya ben 2.2 motor için 240 bi TL vermem tanıdığıma falanda engel olmaya çalışırım. O fiyata e segmenti çok iyi arabalar var çünkü

elbette türkiye için gidip mazda 6'ya 250 vereni döverler.. türkiye için segmentinin en önemli arabası uygun motor seçenekleri ve bayi-servis-ikinci el ağıyla passat..

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben Mondeo ile Superb arasında kaldım.Mondeoya oyumu verdim.Milletin ne dediği önemli degil benim için.Marka takıntım yok. Mondeo dememin nedeni konfor ve yol tutuş dengesi iyi ayarlanmış.İzolasyonu iyi.D segmentinde konfor ve izolasyon aradığım için mondeo.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
3 alman kardeş yok? (sanırım lüx sayıldıkları için) neyse bu listede bence en iyi d mazda 6 dır, ardından Volvo s60 tır. sonrada mondeo dur. ama Türkiye de vergi oranı, 2. el falan filan mecburen passat oluyor ama ona da önerim; brütüsvari bir hareketle suberb demek olur.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım