KAPALI Sizce hangisi?

ahmet.sahin

Profesör
85
28
Marka
Renault
Merhaba dostlar şu an bizde yaklaşık olarak 80 binde bir 2014 clio 1.5 joy sport tourer var ve bu aracı 2017 corolla 1.33 life ile değiştirmeyi düşünüyoruz. Sizce tercih doğrumu? Şimdiden teşekkürler

Bahsi geçen arabanın 2016 makyajsızını bir kaç bin km kullandım. Merak ettiğiniz bir şey varsa bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.

Son düzenleme:
1- Yalıtımı, konfor gibi özellikler sizce nasıl?
2- Müzik konusuna çok dikkat ederim ses sistemi yeterli mi?
3- Boyum biraz uzun sıkıntı yaşar mıyım?

1- Konfor olarak yeterli olduğunu düşünüyorum. Yalıtım olarak sınıf ortalamasında diyebiliriz sanırım, iyilerden değil. Uzun yolda daha iyi olsa keşke dedirtiyor özellikle rüzgarlı havalarda ama C sınıfı araba neticede B sınıfı ile kıyaslanmaz.
2- Ses sistemi iyi değil.
3- Yaşamazsınız. Oldukça geniş bir araba.

Bu yazdıklarım makyajsız kasa deneyimim.
2016'nın ikinci yarısından itibaren makyajlı kasa geldi. Konfor yönünde gelişme olduğu söyleniyor. Üçüncü maddede yazdığım geçerliliğini koruyor, zaten aynı araba. Ses sistemi makyajda değiştiyse o konuda bilgim yok.

1- Konfor olarak yeterli olduğunu düşünüyorum. Yalıtım olarak sınıf ortalamasında diyebiliriz sanırım, iyilerden değil. Uzun yolda daha iyi olsa keşke dedirtiyor özellikle rüzgarlı havalarda ama C sınıfı araba neticede B sınıfı ile kıyaslanmaz.
2- Ses sistemi iyi değil.
3- Yaşamazsınız. Oldukça geniş bir araba.

Bu yazdıklarım makyajsız kasa deneyimim.
2016'nın ikinci yarısından itibaren makyajlı kasa geldi. Konfor yönünde gelişme olduğu söyleniyor. Üçüncü maddede yazdığım geçerliliğini koruyor, zaten aynı araba. Ses sistemi makyajda değiştiyse o konuda bilgim yok.
çok fazla değişebileceğini sanmıyorum ben bizde makyajsız clio var makyajlıda çok fazla değişiklik göremedim ama corolla kadar iyi değildir

Clio sw ve Symbol'e arkadaşımın şirket aracında binmiştim şehir içinde, sürüş deneyimim yok. İkiside dizeldi. Aklımda kaldığı kadarıyla onlarla kıyaslarsam bariz fark motor sesinde. Corolla'da motor sesi yok, yüksek devir çevirince geliyor ama rahatsız edici seviyede değil (hatta bence güzel bir ses). Hacim olarakta üstte yazdığım gibi ciddi bir fark var.

Bence 1.6 Corolla almaya çalışın.
Ben ses sisteminden çok fazla anlayan biri değilim ama arkadaşımda vardı Corolla, bana yeterli geliyordu yani. Hatta yakın zamanda Kadjar’ın ses sistemini beğenmemiştim. Corolla ondan iyidir diye düşünüyorum.

74.000 tl ye 1.6 Life corollalar vardı hemde sıfır zorlarsanız bütçeyi onlar çok mantıklı geliyor bana. Birde dizelin torkundan sonra küçük hacim atmosferik sizi bence pek mutlu eetmeyecektir, hem çok yakacak hem de gitmeyecek gibi düşünebilir siniz..