Sustasız anahtarı sustalıya çevirme olayı

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
199
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Herkese merhabalar aracım opel astra sustasız anahtarı var cebim de böyle çok yer kaplıyor ve bazı şeyleri çizebiliyor telefon gibi herhangi bir çilingir bunu sustalıya çevirir mi rahatlıkla?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hemen hemen her anahtarcı yapıyor fiyatı arabasına göre değişiyor

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Ben cevirttim, sonra eski anahtarima geri dondum.
Aracimla uyumlu bir kac sustali anahtar kutusu vardi zaten, kendimce en sade ve guzelini sectim, eski anahtarin icindeki imoblizer i sokup sustali kutu icine taktilar (burada acma kapama dugmelerinin yeni kutuya uyumu onemli) ve sustalinin anahtarini cnc bi makinede aracin marka model ve yilini girerek yaptilar.

Bir sure kullandim ama orjinal hissini hic alamadim. Akabinde de anahtari avuc icine alarak kontak basmaya kalkarsan imob. in okumadigini gordum. Herkes yasayacak degil ama ben yasadim.

Sonra guzel bir anahtarlikla orjinal anahtari kullanmaya geri dondum.

Sustalinin cokta bir artisinin olmadigi hissinide yasadigimi soyleyebilirim.

İki yontem var, biri imob. u tasiyarak. Digeri ise imob. u kopyalayarak.
Kopyalamak pahaliya geliyor.

Son düzenleme:

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Herkese merhabalar aracım opel astra sustasız anahtarı var cebim de böyle çok yer kaplıyor ve bazı şeyleri çizebiliyor telefon gibi herhangi bir çilingir bunu sustalıya çevirir mi rahatlıkla?

Bircok anahtarci hatta hemen hemen hepsi cevirebilir fakat yanlis islemde hem anahtarinizdan olursunuz hem de beyin problemleri yasanabilir. Bazi araclarin anahtar kodlamasi problemli. Tanidik veya referansli anahtarcilara yaptirmaniz yarariniza olur. Ben anahtar isim olursa Pendik’te yaptiriyorum. Anahtarlarin hepsi kaybolsa bile yenisini yapip eski anahtarlari da silebiliyor, oldukca tecrubeli bir anahtarci.

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
1581435632772.png1581435682981.png

Anahtarın eski ve yeni halini paylaştım. Istinye'de bir oto anahtarcıda yaptırdım. Orjinal anahtarım ve yedek anahtarım duruyor , taşıyarak değil de kopyalıyarak yaptı yeni anahtarı dolayısıyla daha güvenli oldu benim için. Şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım eğer yaşarsam da eskileri duruyor sonuçta. Eski anahtar stili cidden taşıması zor cepte falan batan kötü bi anahtardı hem de görüntü olarak da pek hoş değildi

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ekli dosyayı görüntüle 23774Ekli dosyayı görüntüle 23776

Anahtarın eski ve yeni halini paylaştım. Istinye'de bir oto anahtarcıda yaptırdım. Orjinal anahtarım ve yedek anahtarım duruyor , taşıyarak değil de kopyalıyarak yaptı yeni anahtarı dolayısıyla daha güvenli oldu benim için. Şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım eğer yaşarsam da eskileri duruyor sonuçta. Eski anahtar stili cidden taşıması zor cepte falan batan kötü bi anahtardı hem de görüntü olarak da pek hoş değildi
Çok ağırsa eğer zamanla anahtarı soktuğun yerde sorun olabilir

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ben de başta öyle düşünmüştüm ama orijinal anahtar da biraz ağırdı o yüzden sorun olacağını sanmıyorum
Aklınızda bulunsun diye dedim, bu da zaten sustalıkdan değil ağır anahtarlık kullananlardan ötürü oluyor genelde çok büyük masraf da çıkmaz muhtemelen sıkıntı olsa. Güzel olmuş anahtar

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım