AÇIK Tampon da çatlak ve tampon değişimi(?)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 6-7 ay önce bir dikkatsizlikten ötürü tamponumu sokak aydınlatması direğinin korumasına çarpmış ve aşağıdaki gibi bir hasara neden olmuştum.
Kendi kendime biraz ısı tabancası birazda elle düzelterek mevcut haline getirdim.

Az önce bu hasarın onarımı içn bir firmaya gittim ve teklif aldım.
Teklifi oluşturan arkadaş tamponun değişmesi gerektiğini söyledi... haliyle fiyatta oldukça kabarık çıktı ..

Türkiyede ısı tabancası ile baya bir şeyler yapılıyordu .. buradakiler beceriksiz mi.. kolayına kaçıp tamponu mu değiştirmek istiyorlar anlayamadım ...
Hasardan 3-4 ay önce full kaskoyu düşürdüğüm için, maliyeti direk ben karşılacağım .. onan biraz dokunuyor açıkçası ...

Siz ne dersiniz ?

Screenshot 2022-12-27 at 15.30.32.png

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çatlak, kırık tamponlar da tamir olunabiliyor. Kazıma, çekomastik vb ürünleri makineyle çekip tekrar boyama gibi gibi yöntemleri mevcut. Türkiye'de bu işleri yapan yerler mevcut. Misal Autoking. Ama yurt dışında durum nedir, işler nasıl yürür bilemiyorum.

Tamir yapacak yer yoksa, sıfır tampon fiyatı da dokunacak seviyedeyse bence hiç dokunmayın kalsın böyle kullanın. Tampon neticede, üstelik alt lip kısmı yani yarın öbür gün bir kaldırıma, taşa, şuraya buraya yine vurabilirsiniz. Tamponun canı çıkmadan, her hasarda değiştirilmesi taraftarı değilim açıkçası.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Çatlak, kırık tamponlar da tamir olunabiliyor. Kazıma, çekomastik vb ürünleri makineyle çekip tekrar boyama gibi gibi yöntemleri mevcut. Türkiye'de bu işleri yapan yerler mevcut. Misal Autoking. Ama yurt dışında durum nedir, işler nasıl yürür bilemiyorum.

Tamir yapacak yer yoksa, sıfır tampon fiyatı da dokunacak seviyedeyse bence hiç dokunmayın kalsın böyle kullanın. Tampon neticede, üstelik alt lip kısmı yani yarın öbür gün bir kaldırıma, taşa, şuraya buraya yine vurabilirsiniz. Tamponun canı çıkmadan, her hasarda değiştirilmesi taraftarı değilim açıkçası.

Benle ilgillenen arkadaşta öyle söyledi... "olabildiğince düzeltmişsiniz, böyle de kalabilir" dedi ..
Aslında bence de kalır... sis farı da çalışıyor zaten...

Aslında arabayı elden çıkama planım var... burada üyelik sistemiyle çalışan bir marka var... belki onlardan alıcam... lakin arabayı elden çıkartırken çok şık gözükmeyip piyasasını düşürebilir bu diye düşünüyorum .. bir yandan da eğer tampon değişecekse ciddi maliyet de çıkıyor... bilemedim ...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu hasar TR'de rahatça onarılıyor. Hatta istediğiniz formda baştan yaratırlar bile. Bkz. karlıkçı h*lil :d
Aracı elden çıkarma planınız varsa aracın değerini ne kadar düşürüyor, yaptırırsanız cebinize zararı ne kadar oluyor onun maliyet hesabını yapıp kararınızı ona göre siz verebilirsiniz.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bu hasar TR'de rahatça onarılıyor. Hatta istediğiniz formda baştan yaratırlar bile. Bkz. karlıkçı h*lil :d
Aracı elden çıkarma planınız varsa aracın değerini ne kadar düşürüyor, yaptırırsanız cebinize zararı ne kadar oluyor onun maliyet hesabını yapıp kararınızı ona göre siz verebilirsiniz.
Hocam işte Türkiye olsa olayın “içinden geçeriz de” burada daha ilk aracımız … yağ, su değiştirmek dışında da hiç bir olayımız olmadığından kestiremiyorum değer kaybını falan .. ondan kendimce hesabım hep olabildiğince temiz ve kusursuz vermek …

Burada Türk usta falanda bakayım … hoş bazen onlar daha bir uyanık olabiliyorlar ama bakalım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benle ilgillenen arkadaşta öyle söyledi... "olabildiğince düzeltmişsiniz, böyle de kalabilir" dedi ..
Aslında bence de kalır... sis farı da çalışıyor zaten...

Aslında arabayı elden çıkama planım var... burada üyelik sistemiyle çalışan bir marka var... belki onlardan alıcam... lakin arabayı elden çıkartırken çok şık gözükmeyip piyasasını düşürebilir bu diye düşünüyorum .. bir yandan da eğer tampon değişecekse ciddi maliyet de çıkıyor... bilemedim ...
Dedikleri dogru hocam. Aklin yolu bir. Bu hasar icin tamponu degistirmeye luzum yok cunku cok sık hasar alan parcalar bunlar. Haliyle yine oluyor.

Araci satarken kozmetik olarak buyuk sorun teskil edecegini dusunmuyorum. Ama burasi Avrupa burada sorun ederler diyorsaniz 2.el piyasa arastirmasi bir yapin derim. Muadil araclar kaca gidiyor ? Sifir tampon maliyeti kac para ? Bu ikisinin dengesinde mantikli bir yol bulunabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım