AÇIK Tampon Onarımı için Yer Tavsiyesi

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
456
472
1,445
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, öncelikle hepinize hayırlı günler diliyorum.
Maalesef dün aracımızla küçük bir kaza yaptık, Ön tamponun sağ alt tarafını sis farının altını kaldırım taşına çarptık. Buna bağlı olarak göçük ve çizikler oluştu.
Bu hasarın onarımını yaptırmak istiyoruz. İstanbul anadolu yakasın'da (Çekmeköy'de) oturuyorum, Ümraniye-Çekmeköy-Bostancı-Kartal çevresinde önerebileceğiniz işini düzgün yapan ve dürüst kaporta-boya ustası var mıdır? Teşekkür ederim.
Not: Aracımızın kaskosu olmadığı için hasar bedelini kendimiz karşılayacağız.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-06-10 at 10.59.31 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-10 at 10.59.31 (2).jpeg
    263.8 KB · Görüntüleme: 0
  • WhatsApp Image 2024-06-10 at 10.59.31 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-10 at 10.59.31 (1).jpeg
    146.4 KB · Görüntüleme: 0
  • WhatsApp Image 2024-06-10 at 10.59.31.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-10 at 10.59.31.jpeg
    224.1 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Solution
Ben olsam sadece bunun için tampon boyatmazdım yada kendim boyardım.

Davlumbazın alt kısmını açıp, oradan müdahale ettikten sonra zımpara ince macun zımpara astar zımpara ve boya olarak kendinde yapabilirsin.

Ki bence tamponun en kolay darbe alan yeri olduğu için sadece düzeltip üzerine rötuş yaptığında göze batmayacak seviyeye geleceğini düşünüyorum.

Davlumbazı açamam dersen, sıcak silikonu oraya kuvvetli şekilde sabitledikten sonra hızlıca çekersen düzeleceğini düşünüyorum.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
277
270
1,395
İstanbul
Marka
BMW
Çizik ve boya kalkmaları çok gözünüze batmayacak ise, sıcak su ve biraz kaba kuvvet ile bu göçük düzeliyor. Tampon en çok boyanın zarar gördüğü parça zaten, bu şekilde düzeltip daha sonrasın tamponu direk boyaya veredebilirsiniz.

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
456
472
1,445
İstanbul
Çizik ve boya kalkmaları çok gözünüze batmayacak ise, sıcak su ve biraz kaba kuvvet ile bu göçük düzeliyor. Tampon en çok boyanın zarar gördüğü parça zaten, bu şekilde düzeltip daha sonrasın tamponu direk boyaya veredebilirsiniz.
Teşekkür ederim, dün kettle'da 2 litre su ısıtıp göçüğün üstüne döktüm ve elimle düzeltmeye çalıştım fakat olmadı, davlumbaz ise tamponun alt bağlantı noktasından elim içeri girmedi.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,306
1
3,951
4,070
İstanbul
Marka
Ford

Davlumbazın alt kısmını açıp, oradan müdahale ettikten sonra zımpara ince macun zımpara astar zımpara ve boya olarak kendinde yapabilirsin.

Ki bence tamponun en kolay darbe alan yeri olduğu için sadece düzeltip üzerine rötuş yaptığında göze batmayacak seviyeye geleceğini düşünüyorum.

Davlumbazı açamam dersen, sıcak silikonu oraya kuvvetli şekilde sabitledikten sonra hızlıca çekersen düzeleceğini düşünüyorum.

Solution

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
456
472
1,445
İstanbul

Teşekkür ederim hocam, az önce bostancı oto sanayi de bulunan tampon tamircisi ile görüştüm, kendisine hasarın fotoğrafları ilettim.
Tamponu sökmeden 1 saatte düzeltebileceğini söyledi ayrıca sizin de dediğiniz gibi zaten tamponun köşesinde ve ençok hasar alan bölgerinden biri olduğunu lokal boyaya bile ihtiyaç olmadığını düzeltikten sonra eğer istersem zımpara yapıp ardından arabanın renk kodu ile uyumlu sprey boya ile çizikleri kapatabileceğini söyledi. Bana da söyledikleri mantıklı geldi.

Dün göçüğü sıcak su ile düzeltmeyi denedim ama maalesef başarılı olamadım.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,087
3
5,049
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Teşekkür ederim hocam, az önce bostancı oto sanayi de bulunan tampon tamircisi ile görüştüm, kendisine hasarın fotoğrafları ilettim.
Tamponu sökmeden 1 saatte düzeltebileceğini söyledi ayrıca sizin de dediğiniz gibi zaten tamponun köşesinde ve ençok hasar alan bölgerinden biri olduğunu lokal boyaya bile ihtiyaç olmadığını düzeltikten sonra eğer istersem zımpara yapıp ardından arabanın renk kodu ile uyumlu sprey boya ile çizikleri kapatabileceğini söyledi. Bana da söyledikleri mantıklı geldi.

Dün göçüğü sıcak su ile düzeltmeyi denedim ama maalesef başarılı olamadım.

Selam, Accent’lerin yan sanayi tamponlarına da bakabilirsin bazen ucuza denk geliyor, eğer boyamasıyla fiyatı düzeltmeye yakın bir fiyat çıkarsa düşünmeni öneririm.Benim birkaç ay önce Tuzla’da ön arka tampon boyatıp marşpiyel göçüğü düzelttirdiğim bir yer var, istersen oraya yönlendirebilirim.

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
456
472
1,445
İstanbul
Selam, Accent’lerin yan sanayi tamponlarına da bakabilirsin bazen ucuza denk geliyor, eğer boyamasıyla fiyatı düzeltmeye yakın bir fiyat çıkarsa düşünmeni öneririm.Benim birkaç ay önce Tuzla’da ön arka tampon boyatıp marşpiyel göçüğü düzelttirdiğim bir yer var, istersen oraya yönlendirebilirim.
Olur hocam, yönlendirebilirsiniz sevinirim.
Oradan da bir fiyat alıp konuşurum.
Kadosan'da bir kaportacı düzeltme+ lokal boya için 2500 TL istedi.
Bir önceki mesajımda bahsettiğim, bostancı da ki yer ise sadece düzeltme için 600tl istedi. Zımpara+sprey boya şeklinde sanırım 1000tl'yi bulur orasıda.

Son düzenleme:

erkal99

Erkal
Profesör
18 Eyl 2016
456
472
1,445
İstanbul
Güncelleme: Bu sabah bostancı sanayi'de tamponu yaptırdık. Usta sıcak hava tabancası ile göçüğü düzeltti, Ardından zımpara+ sprey boya uyguladı.
Ortaya çıkan sonuçtan epey memnun kaldım, usta oldukça mütevazi biriydi.
Talep ettiği ücret ise gayet makul düzeyde idi.
Düzeltme için 600tl ödedim. Sprey boyaya ise ustanın elinde bizim arabanın renk kodundan boya olduğu için ücret talep etmedi.
Tampon tamiri,far tamiri,far temizliği gibi işlemler için gittiğim ustayı önerebilirim.
İşletmenin adı: Bostancı oto sanayi tampon tamiri Enver usta
Öncesi-sonrası fotoğrafını aşağıda paylaşıyorum.
Bu konu altında yorumlarını esirgemeyen bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_20240615_185342.jpg
    IMG_20240615_185342.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım