KAPALI Toyota Avensis

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sputnik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sputnik

Üye
5,484
Selam herkese. Zaman zaman ciddi düşündüğüm bir araç. Bazen de yeni çıkacak Jimny'i düşünmüyor değilim ama öyle bir araca ihtiyacım yok, şehirde kullanıyorum devamlı (hele otobanda küçük aracın çokta iyi olmadığını düşününce, vazgeçiyorum Jimny'den). Hâlihazırda Yaris kullanıcısıyım bilen arkadaşlar vardır, gel şu aracı bana sat söylemleri nedeniyle değişme isteğim arttı yoksa aracımdan memnunum.

16ToyAveBusEdi4drBlaFR1_800.jpg

16ToyAveBusEdi4drBlaRR1_800.jpg

Corolla tecrübem bolca var ama Avensis'e uzağım. Son kasa makyajlı veya makyajsız kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum. Yere yakınlığı Corolla gibi sorun olabilecek seviyede mi? vb. şeyleri merak ediyorum. Alırsam 1.6 benzinli manuel alacağım ve öyle de kullanacağım (LPG gibi bir düşüncem yok).

Not: Sıfırının satıştan kalktığını biliyorum. :)

Son düzenleme:
Güzel araba, Tiguan,Jetta vs.. arasında gidip gelen arkadaşıma aldırmıştım bu kasasını. Gayet konforluydu (kullanmadım)
Alınıp uzun yıllar binilecek cinsten

Son düzenleme:
Bugün fırsat buldukça baktım da çok az var. Makyajlı kasa yok gibi bir şey. 1.6 dizeller daha fazla satılmış ama benzinli oldukça az. Benzinli istediğim gibi bir araç buldum, o da 2015 model 59 bin km olmuş.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-hatasiz-boyasiz-59.000-binde-564730004/detay
Denildiği gibi kazasız sorunsuzsa, 20 bin km aşağıda olsa haftasonu görmeye giderdim.

Alınası Avensis bulamayacağım gibi duruyor. :) En azından şuan yok.

Son düzenleme:
Bugün fırsat buldukça baktım da çok az var. Makyajlı kasa yok gibi bir şey. 1.6 dizeller daha fazla satılmış ama benzinli oldukça az. Benzinli istediğim gibi bir araç buldum, o da 2015 model 59 bin km olmuş.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-hatasiz-boyasiz-59.000-binde-564730004/detay
Denildiği gibi kazasız sorunsuzsa, 20 bin km aşağıda olsa haftasonu görmeye giderdim.

2015 arabaya 59000 km normal değil mi?Tabi senin bileceğin iş.

Senede 25 k çok da değil

Bugün şu üstteki 59 bin kmde olanı arayıp görüştük. Yarın görmeye gidecektim ama vazgeçtim. Şanslıyım herhalde, yan işyerine dizeliyle geldi biri, rica edip baktım biraz da, araba çok güzel, sürmedim ama eminim sürüş konforu da iyidir, internette yorumlarda hep o yönde ama şehir içinde dert olur bu araç bana. Bıdıktan 80 cm uzun. Hem otomatik rahatlığına da alıştım, İstanbul'da kullanıyorum arabayı hem otomatik rahatlığı gidecek hem tüketim 2lt kadar artacak (100 km 13 lira) hem boyut büyüyecek park derdim hortlayacak. Daha önce de demiştim zaten benim ekstra hacme ihtiyacım yok, konfor için geçmeyi düşünüyordum ama sürüş konforu gelirken otomatik konforu gidecek, tüketim artacak kârdan çok zarara geçeceğim. İleride belki ufak boyutlu konforlu bir araca geçebilirsem geçerim (Infiniti Q30 gibi, Lexus CT gibi :rolleyes: :D).

Konuyla ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Valla tercih etmek istediğin tüm arabalar iyi şu kötü diyebileceğim tek şey hepsi 10 sn üzeri hızlanıyor ki bu paralara 10 sn altında gidicem diyorsanız sorunları olan arabalar karşınıza çıkıyor.İstanbulda da 0-100 iyi olsa ne olur zaten...

Valla tercih etmek istediğin tüm arabalar iyi şu kötü diyebileceğim tek şey hepsi 10 sn üzeri hızlanıyor ki bu paralara 10 sn altında gidicem diyorsanız sorunları olan arabalar karşınıza çıkıyor.İstanbulda da 0-100 iyi olsa ne olur zaten...
0-100 le işim yok be doktor. 12-13 saniyeyi çok geçmezse iyi tabii de, 7-8 snlere ihtiyacım yok (dediğin gibi bu fiyat bandında öyle araçta yok zaten). Dediğin gibi zaten İstanbul malum, uzun yol da nadiren yaptığımdan sorun yok. Corsa 1.3 cdti ile dolanıyor millet 0-100'ü 15-16 sn aracın.

Avensis cidden güzel araba, daha önce bayide de binmiştim zaten ama İstanbul'da küçük araç ciddi konfor. Ben bazen Corolla'yla yer bulamayıp ah bıdığım olsa diyordum, sığışıyor bir yere diye, hangi akla hizmet Avensis baktım bilmiyorum. :D

Bu arada, sw araç daha çok seviyorum.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...oyasiz-ve-tertemiz-son-firsat-545609301/detay
Şu Avensis'de alınasıymış. Fiyatı 5-6 bin aşağıda olsa, İstanbul'da yaşamasam ciddi düşünürdüm (gerçi makyajlı kasası daha güzel).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...