AÇIK Ufak çaplı kaporta hasarını yetkili servis ücretsiz giderir mi?

TrigerKayışı

Atakan
Düz Yol Gazcısı
26 Haz 2021
33
14
195
26
Sarıyer
Marka
Volkswagen
Selamlar. Geçenlerde hava çok rüzgarlıydı çatıdan aşağı ufak bir tuğla parçası düşmüş. Aracı satın aldığımızda (2021 polo) satış danışmanı bu tarz ufak kusurların yetkili serviste ücretsiz olarak giderilebileceğini söylemişti. Demin Maslak Yetkili servisini aradım, garanti kapsamında onarım yapılıyor mu diye. Bana kaskodan yaptırılması gerektiğini söyledi. Fotoğrafta gördüğünüz göçük 50 kuruş büyüklüğünde, sadece göçüğü düzelttirmek istiyorum bana kaskodan yaptıracaksınız diyor... Boyatmayı düşünmüyorum.
Göçük düzeltme aparatı ile kendim de yapabilirim diye düşünüyorum bir yandan. Sizce yapılır mı?

Ekli dosyalar

• 20210908_155322.jpg
    20210908_155322.jpg
    717.7 KB · Görüntüleme: 0
  • 20210908_155410.jpg
    20210908_155410.jpg
    603.3 KB · Görüntüleme: 0
Solution
Mini onarım hizmetini ilk defa duydum, biraz araştırdım. Bu onarım işlemini doğuş oto servisten mi yaptırmam gerek yoksa sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu yerlerden mi yaptırmam daha iyi olur? Yetkili servis danışmanı bana kaskonuz bozulur demişti gerçi. Hiç mini onarımdan bahsetmedi.
Mini onarım sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu yerlerde yapılıyor. Orijinal serviste yapılanı daha hiç görmedim. AutoKing gibi yerlerde yapılıyor. Göçük giderme, rötuş, pasta cila falan gibi şeyler yapılıyor. Bence gitmeden bir sorun kapsamını çünkü her sigortada değişebiliyor koşullar. Çoğunlukla yılda 5 adet maksimum 10cm çapında alanlar yapılıyor. Yani bu seneki hakkınızı poliçenizin yenilenme zamanına doğru yaptırabilirsiniz.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Garanti kapsamında düzeltilmesini değil de, Kaskonuz varsa 'Mini onarım' ile düzeltilmesini kastetmiş olabilir diye düşünüyorum.

TrigerKayışı

Atakan
Düz Yol Gazcısı
26 Haz 2021
33
14
195
26
Sarıyer
Marka
Volkswagen
Garanti kapsamında düzeltilmesini değil de, Kaskonuz varsa 'Mini onarım' ile düzeltilmesini kastetmiş olabilir diye düşünüyorum.
Mini onarım hizmetini ilk defa duydum, biraz araştırdım. Bu onarım işlemini doğuş oto servisten mi yaptırmam gerek yoksa sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu yerlerden mi yaptırmam daha iyi olur? Yetkili servis danışmanı bana kaskonuz bozulur demişti gerçi. Hiç mini onarımdan bahsetmedi.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Mini onarım sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu yerlerde yapılıyor. Orijinal serviste yapılanı daha hiç görmedim. AutoKing gibi yerlerde yapılıyor. Göçük giderme, rötuş, pasta cila falan gibi şeyler yapılıyor. Bence gitmeden bir sorun kapsamını çünkü her sigortada değişebiliyor koşullar. Çoğunlukla yılda 5 adet maksimum 10cm çapında alanlar yapılıyor. Yani bu seneki hakkınızı poliçenizin yenilenme zamanına doğru yaptırabilirsiniz.

Solution

TrigerKayışı

Atakan
Düz Yol Gazcısı
26 Haz 2021
33
14
195
26
Sarıyer
Marka
Volkswagen
Teşekkürler... Aracı ileride satacağım zaman hasar sorgulamada herhangi bir şey gözür mü mu peki? Bunu arayıp soracağım.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Teşekkürler... Aracı ileride satacağım zaman hasar sorgulamada herhangi bir şey gözür mü mu peki? Bunu arayıp soracağım.

Mini onarımlar tramer kaydına girmiyor. Ben yine de yaptırdığım işlerin faturasını satarken alıcıya verdim hep. Alan insanın araca ne olduğunu bilmesi ve yapılan işlemleri görmesi güven verici oluyor bence. Boya işlemi yapılırsa da zaten ekspertizde çıkar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Genişletilmiş kaskonuz varsa mini onarım için yılda ortalama 4-5 tane dosya açılma hakkı oluyor. Muhtemelen bunun için 1. dosya göçük düzeltme, 2. dosya boya için açılacaktır. Tahminimce lokal boya isteyecektir burası. O yüzden buraya attığınız bu fotoğrafları iyi saklayın, böylece ileride satarken değerini öldürmemiş olursunuz.

Son düzenleme:

cimihendriks

nazım
Profesör
25 Ağu 2021
350
520
1,395
25
İzmit
Marka
Peugeot
Benim poliçemde yılda 2 mini onarım hasarı yaptırırsam hasarsızlık indirimi bir alt kademeye geçiyor. Poliçeyi dikkatli okumakta fayda olabilir.

düzenleme: başka bir maddede de mini onarımdan hasarsızlık etkilenmeyecektir demiş

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Konu başlığı açan arkadaşı en çok @Munferit sever. En çok değiştiği şeydir. Konuya gelirsek
Mini onarıma girer. Hasar kaydı da görünmez. Boyanmadan düzeltileceğini düşünüyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım