KAPALI Üniversiteliye araba önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertoveski

Asfalt Kurutucu
20
Merhaba Otopark ailesi,

20 yaşımdayım. Üniversiteye başlıyorum ve bir araba alacağım. Altımda biraz kuvvet olsun istiyorum ama tabi gözüm 200 beygirlerde değil. Dizel arabaları ömrüm boyunca sevemedim. Otomatik olacak ama CVT düşmanıyım bu yüzden tercihimi bir Almandan yana kullanacağım. Kafamdaki modeller şöyle;

1- 2012 116i
2- makyajlı jetta
3- 2015 astra
4- eos
5- 2008 cooper s

Siz olsanız bunlardan hangisini seçerdiniz? Önerileriniz nelerdir?

Son düzenleme:
Ya abi üniverteye gidiyorsan sana şekilli mekilli albenisi olan kız tavlicaj araba lazım ben olsam jetta ile astrayı elerdim en baştan. Ama benim seçimimi soracak olursan kesinlikle Mini.

Öncelikle tüm cevaplar için teşekkürler. Panpaları toplayıp dolasmayı hedefliyorum:) Tabi araba hatunda çeksin. Eos ve miniye yaklaşmaya başladım. İlk arabam olacağı için yedek parçası pahalı olan 116i'yi eledim. Jetta fazla pahalı geldi. Astrada ise birşey beklemek istersek dolusunu almak gerekiyor. Farklı bir önerisi olan var mı?

Öncelikle tüm cevaplar için teşekkürler. Panpaları toplayıp dolasmayı hedefliyorum:) Tabi araba hatunda çeksin. Eos ve miniye yaklaşmaya başladım. İlk arabam olacağı için yedek parçası pahalı olan 116i'yi eledim. Jetta fazla pahalı geldi. Astrada ise birşey beklemek istersek dolusunu almak gerekiyor. Farklı bir önerisi olan var mı?
Yalnız tabi şu da var üstü açık makina kızlar tarafından da panpalar tarafından da daha fazla ilgi çeker

Aynen öyleee:) Bu cooper s hakkında biraz bilgi topladım. Normal cooper'ada baktım. Arabalar inanılmaz yakıyor. S için 48-50 kuruş şehir içi, normal cooper için 41 kuruşlardan bahsediliyor. Gerçekliği varmıdır? Aramızda hiç mini kullanmış olan varsa yakıt konusunda aydınlatabilir mi?

Gazcı üniversiteli bir genç neden otomatik araba ister ki ?

1.16 diyorum.
Ama ben olsam Astra' yı da düşünürdüm. Parça ve ikinci eli açısından. Gerçi bilmiyorum belki 1.16' nın ikinci eli daha hızlıdır.

116i'si olan arkadaşım arabasını 1 günde sattı. Çabuk satılan bir araba. İstanbulda yaşıyorum bu yüzden manuel çok tercihim değil. Fiesta Red'de aslında tercihlerim arasında ama henüz tam ikinci el piyasası belli olmadı gibi. Pek satan yok. Eostada sıkıntı şu ki birisi 40a satıyor, diğeri 50ye, bir diğeri 60a böyle böyle 81e kadar bulmak mümkün

Aynen öyleee:) Bu cooper s hakkında biraz bilgi topladım. Normal cooper'ada baktım. Arabalar inanılmaz yakıyor. S için 48-50 kuruş şehir içi, normal cooper için 41 kuruşlardan bahsediliyor. Gerçekliği varmıdır? Aramızda hiç mini kullanmış olan varsa yakıt konusunda aydınlatabilir mi?
Benim bi bilgim yok ama öyleyse eğer gözün kapalı git al eosunu hadi şimdiden hayırlı uğurlu olsun

Benzin 4,10lara falan düşse yine bi nebze ama neredeyse 5 lirayken ve ucuzlayacak gibi gözükmüyoken çok yakan bi araba beni ısıracaktır. O zaman seçeneklerdeki cooper s'i normal cooperla değiştirelim:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...