KAPALI Uno isininca saniyelik silkeleme ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cvdtbalkes

Taklacı Güvercin
5
Selam. 96model uno sx aracimda 1 hafta once buji hava filtresi+kayis degismi yaptim hersey bundan sonra oldu araba isindiktan sonra ozellikle sabit gazda giderken saniyelik bir silkeleme yapiyor. Disturubutor kapagi, tevzi makarasi ,bujiler yeni degisti sizce neden kaynaklanabilir tecrubelerinizi ve fikirlerinizi merak ediyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lpg varsa sistem yeniden ayar isteyebilir.

Benzinde kullanıyorsanız kötü yakıt denk gelmiş olabilir. Mevcut depoyu bitirin ve başka bir yerden benzin alıp öyle deneyin. Uno SX'ler sanırım enjektörlüydü. Enjeksiyon ayarı ve enjektör temizliği de faydalı olabilir.

Motor kayisi demisti hocam usta. Rolanti ayari yaparken. Koptu yenisi ile degistirdi galiba o oluyor. Sizce ondanda kaynaklanabilir mi ilk calistirmada ciyk'lama yapiyor

Motor kayisi demisti hocam usta. Rolanti ayari yaparken. Koptu yenisi ile degistirdi galiba o oluyor. Sizce ondanda kaynaklanabilir mi ilk calistirmada ciyk'lama yapiyor

V kayışının da mutlaka ayarlanması lazım. Ses yapıyorsa ya kayışın kendisinde, ya da gergisinde sorun vardır. Bir gün ansızın şarj dinamonuzu bozabilir veya akünüzü bitirebilir. Mutlaka baktırın.

V kayışı ne zaman öter?
1 kayış sıcaktan ve süre aşımından özelliğini kaybeder ve kasnak üzerinde özellikle soğuk iken kayar ve öter
2 kayış kasnaklarında değişim sırasında özensizlik nedeniyle tornavida vs izi ya da çeperi kalır bu da ötmeye neden olur
3 kayışın gergisi iyi ayarlanmamıştır sürtünme yapar
peki neler gerçekleşir devamında
1 kasnaklar yatak sarar
2 araç aküsünü dolduramaz
3 bir gün ansızın hık diye kalırsın

Hocam bugun sabahtan biraktim sanayiye birkac gun once buji kablolarini degistirdim yapmiyor gibiydi. Bugun benzinde bayagi bir bicimde salliyordu araci avans ayari yapacak usta bakalim sonucu sizede yazayim. Ama koblo degisiminden sonra lpgde yapmamisti birdaha

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...