KAPALI Volkswagen Polo turbo Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Semih Berker

Semih Berker
Takipçi
21 Eyl 2020
4
0
10
43
Ankara
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar öncelikle mrb, sitede yeniyim. Aracımın bir türlü halledemediğim bir sorunundan bahsetmek istiyorum sizlere, tavsiye bekliyorum. Polo 1.6 tdi aracımı yaklaşık 1 yıl önce aldım. Doğru düzgün kullanmadan arıza göstergesi yanmaya başladı 1-2 ay içerisinde.(arıza göstergesi ektedir). Servis bakımlı olsun diye servise götürdüm, 15 bin tl gibi uçuk bir rakam çıkardı, turbo değişecek diye. Turboyu değişmeden aldım kullandım. 1 ay sonra tekrar yandı gösterge. Sanayiye özel servise götürdüm, bir şey yok dedi, tekrar kullanmaya devam ettim. gösterge yanmaya devam edince sanayiye tekrar götürdüm. ama bir türlü turbo arızalı diyemedi. Sorun yok diyip beni gönderdiler. Şu an böyle kullanmaya devam ediyorum. Muhtemelen bir gün beni yolda bırakacak gibi hissediyorum. Ne yapmalıyım. Servise o kadar para vermek istemiyorum. Bu sorun gerçekten turbo sorunu mudur onu bile bilmiyorum. Daha ucuza maledilebilir mi? tavsiye bekliyorum tşkler.

Ekli dosyalar

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    55.9 KB · Görüntüleme: 0

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Araçta herhangi bir çekik düşüklüğü var mı ?
Genelde yazılım atılıp çok basınç alan araçlarda ısıtma uyarısını yakıyor vw grubu :) eğer ki araç yazılım görmüşse bence daha iyi bir yere yönelin , ilacınız bence burada ; Tıklayınız :))

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,073
3,070
4,070
26
Motorda çalışma zorluğu çekmiyorum fakat gösterge yandığı zaman çekişten düşme oluyor, hemen fark ediliyor yani evet.
Kızdırma bujisi mi acaba dedim ama çalışmada zorlanma yok demişsiniz, turbo hortumu diyeceğim ama öyle olsa daha sık lamba yakardı diye düşünüyorum. Aklıma başka bir şey gelmedi malesef.

alicangulpinar

Alican Gülpınar
Elit Apaçi
6 Haz 2020
98
458
810
32
İstanbul
Marka
Peugeot
Abimde de 2013 model Polo mevcut. 1.6 tdi 90’lık. Daha önce belirli aralıklarla aynı arıza ışığı ve aynı durumla karşılaştık. Arıza ışığı yandığında motor kendini korumaya alıyor çekişten düşüyordu. 2000-2500 devir üstü çevirmek istemiyordu. Kontağı kapattığımızda bir süre sonra geçti. Ama sonra yine aynı sorunla karşılaştık. Turbosunda bir sorun yoktu ama turbo hortumunda çatlak tespit edildi. Hortumun ücreti 1200 lira gibi bir şeydi orjinali. Onlar plastik kaynak yaptılar. Sorun çözüldü. Bir daha arıza almadık. Turbo hortumunu da gözden geçirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi turbo hortumu olabilir, onun haricinde turbonuzda sıkıntı varsa eğer hybrid ya da tamir ettirebilirsiniz bunun için istanbulda baya iyi yerler mevcut.

Semih Berker

Semih Berker
Takipçi
21 Eyl 2020
4
0
10
43
Ankara
Marka
Volkswagen
Abimde de 2013 model Polo mevcut. 1.6 tdi 90’lık. Daha önce belirli aralıklarla aynı arıza ışığı ve aynı durumla karşılaştık. Arıza ışığı yandığında motor kendini korumaya alıyor çekişten düşüyordu. 2000-2500 devir üstü çevirmek istemiyordu. Kontağı kapattığımızda bir süre sonra geçti. Ama sonra yine aynı sorunla karşılaştık. Turbosunda bir sorun yoktu ama turbo hortumunda çatlak tespit edildi. Hortumun ücreti 1200 lira gibi bir şeydi orjinali. Onlar plastik kaynak yaptılar. Sorun çözüldü. Bir daha arıza almadık. Turbo hortumunu da gözden geçirebilirsiniz.
Bi daha baktırtayım o zaman. Belki de dediğiniz şeydir gözden kaçmıştır. Tşkler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım