KAPALI VOLVO V40 T3 & VOLKSWAGEN CC

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yagizgungorr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
8
1
595
İZMİR
Abilerim,kardeşlerim öncelikle merhabalar, şu anda kullanmış olduğum avensis aracımı satıp yeni bir araç almak istiyorum bir çok aracı inceledikten sonra volvo v40 t3 ve cc arasında kaldım. yıl içerisinde max 10.000/15.000 km yol yaptığım için benzinli motorları tercih ediyorum, modeller her ne kadar farklı sınıflarda olsalarda sizce bu araçların artı ve eksileri nelerdir?

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Bir kıyaslama yapıp şunu seçin diyemeyeceğim 1 yıldan fazla bir süredir v40 d2 premium kullanıyorum aracı 0 aldım. Bence volvonun en büyük avantajı bakım ve tamir gibi satış sonrası hizmetlerinin kaliteli olması; premium bir marka ve aldığınız hizmet kalitesi bu yüzden iyi. Vw nin servis ve yedek parça hizmetinin berbat olduğunu tecrübe ettim ankarada. Artı ve eksiler sizin beklentilerinize göre söylense daha iy, olur çünkü farklı sınıftaki iki araç.

yagizgungorr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
8
1
595
İZMİR
1,5 T3 motorlu versiyonunu düşünüyorum fakat bakım aralıkları 30 bin kmde bir oluyormuş yani volvonun kullandığı motor yağı 30 bin km nasıl randıman verebiliyor

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Dizellerde 10 bin km de ancak en son gittiğimde bende aynı şeyi duydum ve sizin gibi düşündüm ancak aklım almadı benim de. eğer dedikleri gibiyse yılda 25bin km yapanlar için bile t3 d2 den tasarruflu olabiliyor. Bildiğim kadarıyla bu ara indirim de var t3v40 larda.

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Tereddütsüz VW CC derim. Çok harika bir araç. Dizayn olarak çok iyi.

Volvo V40 daha küçük bir araç. Arka kapıları çok dar ve bagajı segmentlerinin ortalamasının altında.

yagizgungorr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
8
1
595
İZMİR
Volvo da donanim olarak cc ye gore çok donanimli bir araç yeni kasasinda sadece farlar makyajlandi, cc nin ise komple kasa degistirecegi soyleniyor ama volvonunda ikinci eli sıkıntili diyorlar zor satiliyormus mazda gibi

yagizgungorr

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
8
1
595
İZMİR
Peki şanzıman bakimindan nasil bir kiyaslama yapabilir açikcasi her iki aractan birinide alicak olsam ilk defa otomatik araç kullanicam volvoda geartronic var cc ise dsg surus zevki bakimindan hangisi daha iyi olur geartronicte vites gecis hizlari nasil?

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
cc daha rahat satılır diye düşünüyorum. DSG çift kavrama ve hızlı bir şanzıman. Geartronic te çift kavrama bir şanzıman diye biliyorum. DSG ile ilgili sorun yaşayanlar var ama eskisine göre çok daha az. Geartornic hakkında bilgim yok bu konuda.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Cc derim. Çünkü aracın ikinci el piyasası daha iyi servis ve satış sonrası hizmet agi daha geniş. Araç daha geniş. Volvo ise farklı olmak adına ve ultra güvenlik adına tercih ederdim. Ve sanırım volvo alırdım çünkü cc artık apaci arabası olmaya başladı. V40 daha elit ve saygın duruyor. Genişlik problem değilse oyum v40 a.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım