Volvo V40 uzaktan çalıştırma

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Merhabalar Volvo V40 2016 model makyajlı kasa aracım var, aracın kullanım kılavuzunda uzaktan çalıştırma var gözüküyor ama hiç bir sekilde yapamadım Maslak servise sordum onlar da bu durumdan bir haberler, YouTube da bir videoda adam s60a yazılımla açtırmış.
İstanbulda yapan bir yer ya da konuyla ilgili bilgisi olan var mıdır acaba?

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Selamlar,

ilk kez duydum böyle bir özelliği de uzaktan çalıştırma ne işe yarayacak o kısmı anlamadım :) webasto olsa klimayı falan önden açar ya da uygulama olsa sıkışık bir yerdeyken arabayı çıkartmaya yarar ama sizdeki durumun amacını çözemedim.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,332
4,220
varsova
Marka
Porsche
V40'ta nasil calisiyor bilmiyorum, benim bmw'de vardi emisyon kurallari/yasaklari nedeniyle bir guncelleme ile ozelligi kapatmislardi. Sizde de benzer durum olabilir, araclarin durdugu yerde rolantide calismasini istemiyorlar ki suan bazi sehirlerde ceza yiyebiliyorsunuz

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,332
4,220
varsova
Marka
Porsche
Selamlar,

ilk kez duydum böyle bir özelliği de uzaktan çalıştırma ne işe yarayacak o kısmı anlamadım :) webasto olsa klimayı falan önden açar ya da uygulama olsa sıkışık bir yerdeyken arabayı çıkartmaya yarar ama sizdeki durumun amacını çözemedim.
motoru isitiyor, klima sayesinde arabanin icini isitiyor. webasto kadar petrol dostu olmasa da ise yariyordu.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,385
2
3,010
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
motoru isitiyor, klima sayesinde arabanin icini isitiyor. webasto kadar petrol dostu olmasa da ise yariyordu.

Tahmin ettiğim gibiymiş :D Kapalı otoparklarda belli bir çalışma süresi var arabaların Avrupa'da. 1dk falan galiba. Kapalı alan ve havalandırma da yeterli değilse zehirlenme riski olabiliyor çünkü. Sokaklarda da rölantide çalışan araba istemiyorlar hatta bazı yerlerde sıkışık trafikte motoru kapatın diye uyarı levhaları var. Start-Stop'tan vazgeçmemelerinden biri de bu yüzden. O nedenle buna izin vermezler diye düşünüyorum. Yoksa sıcak araba ve motorla gitmek aslında güzel fikir düşününce. Arabaya bindiğin andan itibaren performanslı da kullanılabilir. Elektriklilerin en güzel özelliği mesela bu. Motor ısınma derdi olmaması.

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Selamlar,

Soğukta ısıtmak, sıcak havada soğutmak için, kar yağdığında ön arka cam ısıtıcısı açılıyor arabaya indiğinde araba miss oluyor 😅

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
V40'ta nasil calisiyor bilmiyorum, benim bmw'de vardi emisyon kurallari/yasaklari nedeniyle bir guncelleme ile ozelligi kapatmislardi. Sizde de benzer durum olabilir, araclarin durdugu yerde rolantide calismasini istemiyorlar ki suan bazi sehirlerde ceza yiyebiliyorsunuz
Olabilir hocam bu taraftan hiç düşünmemiştim. Gerçi bı video izledim adam İzmir'de yaptırmış serviste ama bilemedim

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,058
4,332
4,220
varsova
Marka
Porsche
Olabilir hocam bu taraftan hiç düşünmemiştim. Gerçi bı video izledim adam İzmir'de yaptırmış serviste ama bilemedim
Turkiye'de yasak oldugunu sanmiyorum, yetkili servis acabilir yada belki bu dedigim uygulamadan daha once actirmistir ve guncelleme yaptirmiyordur. Avrupa'da servis o ozelligi kapatti en azindan bmw icin benim deneyimim bu sekilde oldu.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım