Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ekli dosyayı görüntüle 33982Ekli dosyayı görüntüle 33983Ekli dosyayı görüntüle 33984Ekli dosyayı görüntüle 33985Ekli dosyayı görüntüle 33986Ekli dosyayı görüntüle 33987Ekli dosyayı görüntüle 33988Ekli dosyayı görüntüle 33989
Ön cam açmanın çalışmaması ve arka kapının da kilitlenmemesi sebebi ile uzun bir işlem ile kapılar söküldü. Ön cam otomatiğinde halat gibi bi parça çürüyüp kopmuş o nedenle çalışmıyormuş, o parça değiştirildi. Sökme işlemini aşama aşama görebilirsiniz, önce iç trim ardından çerçeveyle beraber cam yukarı doğru kaldırılarak sökülüyor. Bu kapı tasarımı yalnızca Touareg, Cayenne (iki aracın kapı panelleri aynı) ve birkaç Audi modelinde kullanılmış ustanın söylediğine göre.
Kilit ve cam açmama problemi için çok ciddi bir işçilik var burada. Mekanikerler değil de mühendislere göre otomobil yapınca da böyle oluyor. Tabii ki bu kadar zahmetli değildi ama Golf'te de basit bir kapı kilit problemi için kapının dış panelinin ayrılması gerekiyor, kabus gibi bir şey iş bilmeyen ustaların eline düşmemesi lazım bu tarz işçiliklerde, iyi ki ustanız işinizin ehliymiş.

Bu arada gidilen VW servisini tanıyor gibiyim ama tam da emin olamadım oraya bir kere gittik çünkü sadece ismini bile hatırlamıyorum.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kilit ve cam açmama problemi için çok ciddi bir işçilik var burada. Mekanikerler değil de mühendislere göre otomobil yapınca da böyle oluyor. Tabii ki bu kadar zahmetli değildi ama Golf'te de basit bir kapı kilit problemi için kapının dış panelinin ayrılması gerekiyor, kabus gibi bir şey iş bilmeyen ustaların eline düşmemesi lazım bu tarz işçiliklerde, iyi ki ustanız işinizin ehliymiş.

Bu arada gidilen VW servisini tanıyor gibiyim ama tam da emin olamadım oraya bir kere gittik çünkü sadece ismini bile hatırlamıyorum.

Golf 5 ve 6da kapı dış sacının sökülmesi çok basit bir işlem.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen

Erkan Oto Elektrik'de yapıldı.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Golf 5 ve 6da kapı dış sacının sökülmesi çok basit bir işlem.

Doğrudur işlem basit fakat kilit için paneli mi sökmek daha mantıklı olurdu yoksa geleneksel olarak kapı içini mi sökmek daha mantıklı diye bakıldığında bizi geleneksel araç kullanıcıları olarak çok şaşırtmıştı doğrusu.

Tamamdır, orası değilmiş.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Doğrudur işlem basit fakat kilit için paneli mi sökmek daha mantıklı olurdu yoksa geleneksel olarak kapı içini mi sökmek daha mantıklı diye bakıldığında bizi geleneksel araç kullanıcıları olarak çok şaşırtmıştı doğrusu.

Tamamdır, orası değilmiş.

Kapının iç pandizotunu söküp takmak dış sacı söküp takmaktan daha zor diyebilirim. Böyle tasarım kapıyı hem içten hem dıştan görebilmeye yarıyor ayrıca olası kaza durumunda ana kapının gövdesini değiştirmeden yeni sac alıp boyatıp basitçe takabiliyorsunuz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım