AÇIK W205 vs W213 vs g30 vs W221 makyajlı mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan dnzdnz2
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dnzdnz2

Ahmet
Taklacı Güvercin
7
Marka
Volkswagen
Merhabalar öncelikle w205 c200d aracımı değiştirmek istiyorum ama yukarıdaki araçalar arasında kararsız kaldım.W213 dolu bir araca o kadar para vermek istemiyorum açıkçası 250.000 daha ucuza daha dolu g30 bulabiliyorum ancak Bmw masraflı dendiğinden ötürü korkuyorum.

Araçların kendimce avantajları:

w205 60.000 de daha ama renault olduğu için çok sesli ve gitmiyor pek dolu da değil

w213 daha yeni ve üst segmente çıkıyorum ve donanımım artıyor

g30 w213 e göre daha ucuz ve daha dolu ve ekstra 100-150k civarı para kalıyor ama mercedes konforu olur mu bilmiyorum

w221 makyajlı her zaman ulaşılabilir hayal arabamdı ama cesaret edip alamıyorum ailemden dolayı(çok eski vs diyorlar) km 200k civarlarında olacak ve diğer araçların hepsinden daha dolu ve konforlu olacak ve 200k civarı bir param artacak risk alıp w221 almalı mıyım w205 ten sonra memnun kalır mıyım bilmiyorum

Çok uzatmışım özür diliyorum bu durumdan dolayı.

Merhabalar öncelikle w205 c200d aracımı değiştirmek istiyorum ama yukarıdaki araçalar arasında kararsız kaldım.W213 dolu bir araca o kadar para vermek istemiyorum açıkçası 250.000 daha ucuza daha dolu g30 bulabiliyorum ancak Bmw masraflı dendiğinden ötürü korkuyorum.

Araçların kendimce avantajları:

w205 60.000 de daha ama renault olduğu için çok sesli ve gitmiyor pek dolu da değil

w213 daha yeni ve üst segmente çıkıyorum ve donanımım artıyor

g30 w213 e göre daha ucuz ve daha dolu ve ekstra 100-150k civarı para kalıyor ama mercedes konforu olur mu bilmiyorum

w221 makyajlı her zaman ulaşılabilir hayal arabamdı ama cesaret edip alamıyorum ailemden dolayı(çok eski vs diyorlar) km 200k civarlarında olacak ve diğer araçların hepsinden daha dolu ve konforlu olacak ve 200k civarı bir param artacak risk alıp w221 almalı mıyım w205 ten sonra memnun kalır mıyım bilmiyorum

Çok uzatmışım özür diliyorum bu durumdan dolayı.
Otopark Youtube'da 520 videosu var. Smokemotion ile olanı izlemenizi tavsiye ederim. Coilover ile bile konforlu olduğundan bahsediliyor. Masraf vs. konularda da sizi bilgilendirir. G30 20i takısı ile alınacaksa en büyük sıkıntısı yakıtı diyebiliriz. Stok halde yaktığı kadar gitmiyor, yazılım ile bayağı iyi gidiyor ama yakıta çare değil. B48 motorlarda ben şu ana kadar kronik bir problem duymadım. G20 sahipleri 250-280hp yazdırıp geziyorlar. 1 ve 2 serilerindeki B38 turbo sorunu gibi bir şey hiç duymadım.

C200d için ise hep kötü şeyler duydum ve okudum.Mercedes motorundan sonra da galiba sorunlar devam ediyormuş.

G30'un , W213'ten daha konforlu olma ihtimali var.

W213'te command ekran ve çift hafızalı bir araba bulmak lazım diye düşünüyorum.

Kalite olarak ; kombinasyona göre çok değişiyor.
Elegance ya da Avantgarde arabaların içi kahverengi - meşe trim ve deri kaplı göğüs ile çok farklı bir hale gelirken..

En boş AMG paket E180'leri W205'ten hallice olarak olarak görüyorum. Aynısı bütün premiumlar için geçerli.

Bir Türkiye gerçeği olarak , BMW daha çabuk değer kaybedecektir.

Son düzenleme: