KAPALI 2007 Civic Yağ ve akü lambası ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Arkadaşlar merhaba
2007 model Honda Civic sahibiyim.
Aracımın kontağını bir kez çevirdiğimde bu şekilde sarı yanması gereken yağ ve akü lambası kırmızı yanıyor.

30d4816845e41bfe8b6df67f3135141c.jpg

Aracı çalıştırınca da bu şekilde hepsi sönüyor.

ba2eb39859624310777c669e7afdb2f7.jpg

Geçen hafta akü bitmişti yanlışlıkla farlar açık kalmıştı. Akü 1.5 yıllık falan.
Aracımın 10 bin bakımına da 2 bin km var.

Sorun nedir sizce?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben henüz yağ ve akü lambasının sarı yandığı bir araç görmedim. Gördüğüm bütün taşıtlarda kırmızı yanar. @stan Civic'te bilmediğim bir durum mu var?

Motor çalıştığında sönmeleri gerekir zaten. Kontak açıkken de yanık olmaları gerekir. Anlattığınız ve fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla bir sorun yok.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,715
1
6,449
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Valla benim civic te yağ ve akü lambası sarı mıydı, yoksa kırmızı mıydı hiç hatırlamıyorum.

Ama akü ve yağ kritik komponentler olduğundan, kırmızı yanması çok normal.

Zaten arabayı çalıştırınca, tüm ışıkların sönüyor olması bence kafayı takmaya gerek olmadığının kanıtıdır.

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Valla benim civic te yağ ve akü lambası sarı mıydı, yoksa kırmızı mıydı hiç hatırlamıyorum.

Ama akü ve yağ kritik komponentler olduğundan, kırmızı yanması çok normal.

Zaten arabayı çalıştırınca, tüm ışıkların sönüyor olması bence kafayı takmaya gerek olmadığının kanıtıdır.

Ben henüz yağ ve akü lambasının sarı yandığı bir araç görmedim. Gördüğüm bütün taşıtlarda kırmızı yanar. @stan Civic'te bilmediğim bir durum mu var?

Motor çalıştığında sönmeleri gerekir zaten. Kontak açıkken de yanık olmaları gerekir. Anlattığınız ve fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla bir sorun yok.

sarı yanması gerektiği kitapçıkta felan mı yazıyor? açıkçası renkler normal geldi. bir sorun olsa çalıştırdıktan sonra yanmaya devam ederdi.

Arkadaşlar teşekkürler ilginiz için
Yalnız sorun olduğunu düşündüren şudur bende

ilk kontağı yaptığımda önce sarı yanıyor 1 saniye sonra akü ve yağ lambası kırmızı oluyor
Bu daha önce oluyor muydu hatırlamıyorum maalesef

serkanbb06

Profesör
28 Ocak 2017
109
89
1,035
Arkadaşlar, tamamdır sorun yokmuş yani standardı buymuş :) bize de bilgi olsun işte :))
Teşekkürler tekrardan [emoji1366]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım