KAPALI Yan Aynalardaki Kireç Lekeleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Scrub

Asfalt Kurutucu
19 Kas 2016
3
0
535
Öncelikle Merhaba. Aracım 2008 Toyota Corolla Sedan. Yan aynalardaki kireç lekeleriyle sorunum var ve bu özellikle akşam saatlerinde sürmeyi çok zorlaştırıyor çünkü arkamdaki aracın farı çok parlıyor ve ne kadar uzakta olduğunu kestiremiyorum. Çözüm olarak sirkeli su, limonlu su dene demişlerdi denedim işe yaramadı. Tam olarak denediğim şey ise : %50 Su %50 Sirke üstüne Yarım Limon sıkıp karıştırıp mikrofiber bezle iyice silip 10 dakika kadar beklettim ve suyla durulayıp sildim. Hiç bir değişme olmadı. Yan ayna camlarını değiştirmeyi düşündüm, çifti 100-110 liraya geliyor ve öğrenciyim şuan veremiyorum. Bildiğiniz başka çözüm yolu var mıdır veya bunun için üretilmiş bir ürün var mıdır ?

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Artık bim ve a101 lerde de olan 5 liraya satılan araba cilaları işinizi görür. Benim arabanin da camına ve aynalarina isyerindeki klimalar temizlenirken klimadan cikan ilaçlı su akmisti. Limon, sirke, bulasik makinasi yumuşatıcısı, camsil... Ne denediysem olmadı. En son cila ile kökünü kazidik. Tertemiz oldu.

Scrub

Asfalt Kurutucu
19 Kas 2016
3
0
535
Araba cilasını denemiştim olmadı maalesef ama tekrar deneyeyim. Kireç çözücüyü direk sürmeye korkmuştum onuda deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Cama etki edebilen tek asit HF(hidroflorik asit)dir sanırım kireç çözücülerde HF yok bu yüzden zarar vermeyeceğini düşünüyorum ama hiç denemedim o yüzden pek emin değilim:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Cama etki edebilen tek asit HF(hidroflorik asit)dir sanırım kireç çözücülerde HF yok bu yüzden zarar vermeyeceğini düşünüyorum ama hiç denemedim o yüzden pek emin değilim:)
Bu konuyu görünce ben de merak ettim baktım. :)
Kireç çözücü içeriği:
– fosforik asit
– nitrik asit
– hidroklorik asit
– yüzey aktif madde
– amfoterik maddeler
– nonyonikler
– inhibitörler (metal korozyonuna karşı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım