Haberler

Land Cruiser 70 yeniden yollarda
Toyota, Japonya’da üretimine 1984 yılında başladığı ve 2004 yılına kadar satılan arazi aracı Land Cruiser 70 modeli için yeniden kolları sıvadı.

Avusturalya ve Asya’nın bazı bölgelerinde halen satışı devam eden model için Japonya pazarına özel olarak sadece 1 sene daha üreteceğini duyurdu. Bu kararın ardından klasik tasarımına sadık kalınarak modernize edilen Toyota Land Cruiser 70 için bazı yeniliklere gidildi.

Standart 4 kapılı modelin yanı sıra çift kabin olarakta üretilecek olan modelde yeni 4.0 litrelik altı silindirli motor bulunacak. 231 PS güç ile beraber yeni benzinli motor 360 Nm tork üretiyor. 5 ileri manuel şanzımanla sunulan ve bir Toyota klasiği olan VVT-i teknolojisini barındıran motorun ortalama yakıt tüketimi 15.1 lt/100 km. (15.5 mpg) olarak belirtildi.

30 yaşındaki Land Cruiser 70’te yenilenmiş ön ızgara ve kaputun yanı sıra sinyalleri içinde barındıran yeni tasarlanmış farlar bulunuyor. Teknolojik olarakta yenilenen Land Cruiser 70’de yol bilgisayarı, hava yastıkları ve ABS fren sistemi de bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu