Haberler

TOSFED Trial Kupası 4. Ayak Veziroff Yarışı başlıyor
Tosfed Trial Kupası 4. Ayak Veziroff Yarışı; her daim spor ve sporcunun yanında olan Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ve Ana sponsor Aygaz A.Ş’nin katkılarıyla Samsun İli Vezirköprü İlçesi Kunduz Ormanlarında 06-07 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilecek.

Altı ayaktan oluşan ve bu yıl ilk defa ulusal düzeyde düzenlenen kupanın, Bursa, İstanbul ve Düzce ayakları tamamlanmış olup Samsun İli Vezirköprü´de 4. ayağı koşulacaktır.

Vezirköprü Kunduz Ormanlarında 05 Eylül 2014 Cuma günü, Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinden gelecek olan otomobil sporlarına ait kulüplerin katılımı ile başlayacak olan organizasyon, 06 Eylül 2014 Cumartesi Saat 11.30’ da start alacaktır. Yarışmaya yaklaşık 30 aracın kayıt yaptırması beklenmektedir.

Birinci gün yarışmacıların oldukça zorlanacağı Kunduz Özel Etabı sonunda araçlarını servis alanına çekecek olan yarışmacılar, ertesi gün seyircilere büyük bir adrenalin yaşatacak olan Aygaz Özel Etabı için hazırlanacaklardır. Bölgesinde ilk defa organize edilecek bu zorlu mücadele 07 Eylül 2014 Pazar Saat 17.30 ‘da Kupa Töreni ile son bulacaktır.

Yarışma Direktörü Metin YILMAZ organizasyon ile ilgili yaptığı açıklamada; “Tosfed Trial Kupasının bir ayağı olan Veziroff Yarışı, birçok kurum ve kuruluşun desteği ile hazırlanmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığının yakın ilgi ve desteği bu sene de önemli ölçüde devam etmektedir. Yaklaşık 6 aydır bu organizasyon için hazırlanmaktayız. Bu süreç içinde başta Samsun Valisi Sayın Hüseyin AKSOY´a , Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya YILMAZ´a, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Güven ÖZYURT´a, Vezirköprü Kaymakamı Sayın Mahmut KAŞIKÇI´a, Vezirköprü Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Sadık EDİS’e, Vezirköprü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yener AKSOY´a desteklerinden ötürü şükranlarımı sunarım.Bu önemli organizasyonumuzda bize güvenerek destek veren ana sponsorumuz Aygaz A.Ş.’e ve yardımcı sponsorumuz Palanur İnşaat’a, tüm kamu kuruluşlarına, destek veren markalara, görevlilere ve medya kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=JkozHgdtDPY?rel=0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu