Haberler

Red Bull Ankara etkinliğinde korkulan oldu !
Ankara’da düzenlenen drift (yanlama) yarışlarında facia yaşandı.

Başkent’te ilk kez düzenlenen Red Bull Yanlama yarışında, kontrolden çıkan araç seyirciler arasındaki  Ramazan Emre Özdemir adlı 2005 doğumlu çocuğun ağır yaralanmasına neden oldu.

Olay EGO eski otobüs bakım şefliği alanında meydana geldi.

Meftun Çelebi’nin kullandığı modifiye otomobil, pistte yarışırken şeflik binasının sütununa hızla çarptı.

Hürriyet muhabiri Levent Arslan’ın bir kaç metre ötesinde meydana gelen kazada, sütunun dibinde yarışı izleyen 10-11 yaşlarında erkek çocuk ağır yaralandı.

Talihsiz çocuk ilk müdahalenin ardından Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaza sonucu yarışlar iptal edildi.

Redbull yanlama

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Oldum olası rallilerde filan yola çok yakın noktalarda duran insanların akıllarından şüphe etmişimdir, tamamen sürücüyü de suçlayamayız. Rallilerde de, bu tip araba gösterilerinde de güvenlik önlemlerinin alınması gerekir, seyircilerin de canlarını sokaktan bulmuşcasına riskli noktalarda durmaması gerek, neticede araba tamamen sürücünün kontrolünde değil, tehlikeli olduğu çok açık… Allah şifa versin, tekrar yaşanmasın diyelim, ama bundan sonra gerekli önlemler alınmalı.

  2. Bu organizasyon bir içecek firması tarafında birçok farklı şehirde yapıldı ve hala yapılıyor da ama anca bizde boyle bi durum olur. Ankara’da oraya giden tipler belli otosanayi çakallarından başka kimse gitmez oraya olaydan sonra organizasyon iptal edilince de zaten dışarı çıkıp yan sanayi araçlarıyla abuk subuk hareketler yapmışlar sokaklarda. Yazık motor sporları bilinci bu kadar işte ülkemde…Allah acil şifalar versin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu