Haberler

Minikler için Model S
Radio Flyer, çocuklar için akülü bir Tesla Model S piyasaya sürecek. Gerçek Model S’te olduğu gibi farklı batarya kapasiteleriyle sunulacak olan bu akülü araba; standart haliyle 140 Wh lityum iyon bataryayla sunulacak, ekstra 50 Dolar karşılığındaysa daha uzun süre dayanan 190 Wh’lık “premium” batarya alınabilecek.

Minyatür Model S; çalışan farları, açılan bagajı ve hatta müzik çalarıyla büyükleri bile etkilemeyi başarıyor. İleri ve geri vitese sahip olan minik Model S; kırmızı, mavi ve gümüş renk seçenekleriyle alınabilecek. Ebeveynler, arabanın maksimum hızını 3 veya 6 mph (5-10 km/s) olarak ayarlayabilecek.

Radio Flyer, akülü arabanın baz versiyonuna 499 Dolar’lık bir fiyat biçmiş. Ekstra premium bataryayla gelen en üst versiyon ise 804 Dolar’lık fiyat etiketine sahip. Radio Flyer, akülü arabaları Mayıs’ta müşterilere ulaştırmaya başlayacak. Minyatür Model S, 3-8 yaş ve 37 kilograma kadar çocukların kullanımına göre tasarlanmış.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu