Haberler

V60 Cross Country Los Angeles’a hazırVolvo uzun süre sonra olsa da V40 Cross Country’nin bir abiye ihtiyaç duyduğunu anladı ve V60’ı Los Angeles’da tanıtacağını duyurdu. Volvo’ya göre V60 Cross Country iki muhteşem kelimeyi bir araya getiriyor; sportif ve komforlu.

Cross Country’de tork yönlendirme sistemi ve viraj çekiş kontrol sisteminin yanında yeni tasarım 18 ve 19 inçlik jantlar da satışa sunulacak. V60’dan 6.5 cm daha yüksekte konumlandırılmış Cross Country, artırılmış off-road yetenekleri, korumaları ve AWD’siyle birlikte otomobillerin gezgin Dora’sı olup çıkıyor.

Araç için siparişler 2015’in başında  başlarken, teslimatları ise haziran sonu gibi olacak. Aracın 2.0 litre benzinli 5 silindir 250 hp (10.2l / 100km ortalama), AWD ve otomatik şanzıman seçeneğinin yanı sıra daha ekonomik 3 farklı turbo dizel motoru da mevcut. Bu motorlar; 4 silindirlik Drive-E D3 önden çeker, D4 önden çeker ve 5 silindirlik D5 AWD. Aracın teslimatının ilk olarak Amerika ve Kanada’ya yapılacağı biliniyor.

 

 

Erdem Erkin Erdoğan

Kendimi bildim bileli var olan otomobil tutkum otopark.com ile yarı amatör hale dönüştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu