Haberler

BMW’den geleceğin reklamları

Genellikle otomobillerinin pist performansları ile gurur duyan BMW son dönemde çevreciliğe giderek daha çok önem veriyor. Özellikle i3 ve i8 modelleri ile bu çabasını taçlandıran BMW, otomobillerinin üretimi sırasında da çevreye verilen zararı da minimuma indirmeye çalışıyor. i3 modelinin montajı gerçekleştirildiği fabrikada güneş ve rüzgâr enerjisi kullanan BMW, karbon fiber panellerin üretildiği Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tesiste ise hidroelektrik santrallerinden elde edilen elektrik enerjisini kullanıyor. Tüm bu çabalarının herkes tarafından duyulmasını isteyen BMW, noel tatili için i3 ve i8 modellerinin çevreciliğine ve otomobil dünyasının geleceğini temsil ettiklerine dikkat çekmek için tatil ruhunu da taşıyan iki yeni reklam hazırladı.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=QMvo_Jj37jE&w=560&h=315] [youtube http://www.youtube.com/watch?v=RfOGBHGhqIM&w=560&h=315]

Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Elektrikli araçlara inanılmaz derecede nefretim, önyargım olmasına karşın i8 reklamını çok beğendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu