Haberler

4C Spider yumurtadan erken çıktı
İspanya’daki tanıtım çekimlerinde kamuflajsız olarak görüntülenen 4C izleyenlere görsel bir şölen yaşattı. Otomotiv dünyasındaki görsel açıdan en zorlu işlerden biri olan cabrio dönüşümünü başarı ile tamamlayan Alfa Romeo 4C Spider, hali hazırda bulunan coupe versiyonundan daha çekici olmayı bile başarmış. Bu durumda blok alüminyumdan işlenen önlerde 18” arkalarda ise 19”lik jantların, yenilenerek daha klasik bir görünüm kazanan ön farların ve tabiki de eksilen tavanın payı büyük.

Tüm bu kozmetik iyileştirmelerin yanı sıra 4C Spider performansından da bir şey kaybetmemiş. Eksilen tavanın yerine yapılan iyileştirmelerin otomobile eklediği yük sadece 59 kg ve 40/60 ağırlık dağılımı da bozulmadan korunmuş. Bu durumda otomobilin zaten rijitliği yüksek olan karbon fiber gövdesinin payı büyük. Ekstra ağırlık ile birlikte sadece 1.202 kg ağırlığındaki 4C Spider coupe kardeşinde kullanılan 1.75 litrelik 4 silindirli ünitenin aynısını kullanmaya devam ediyor. 240 Hp güce sahip olan ünite ile birlikte 0-100km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlayan 4C Spider’ın son hızının saate 258 km olacağı söylense de resmi bir açıklama henüz yok.

İspanyadaki güncel çekimler:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=6nEg_Jaz-Ak&w=560&h=315]

2014 Cenerve Fuarı için hazırlanan dünya prömiyeri videosu:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=K8eZUvjrKf4&w=560&h=315]

Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu