Haberler

Subaru 6 silindiri terk mi ediyor?
Hacim küçülterek turbo beslemeye geçme trendi içinde bulunduğumuz şu günlerde, bundan sadece birkaç yıl öncesine kadar 6 silindirli bir motorun verdiği performansın yerini, 4 silindirli turbo beslemeli bir motor kolaylıkla doldurabiliyor. En azından bazı pazarlarda Subaru bu trende ayak uyduran bir sonraki otomobil üreticisi olabilir.

Aslında bu durum Subaru için pek de büyük bir adım olmayacak. Çünkü hali hazırda Subaru, Birleşik Devletler pazarında Legacy ve Outback dışında 6 silindirli motorları satışa sunmuyor.

Subaru, Mühendislik Genel Başkanı Yoichi Hori yaptığı açıklamada “Yaptığımız araştırmalara göre dünya çapında 6 silindirli atmosferik motorlu araçlara olan talep giderek azalıyor. Muhtemelen bu yüzden de gelecekte birçok şirket turbo beslemeli daha küçük hacimli motorları kullanacak ya da dizel ve ya hibrit teknolojilerine yönelecek. Modellerimizde 2.0 litrelik turbo beslemeli ünitenin yeterli olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. Sözlerine ise Subaru’nun 6 silindirli motorlara uzun süre devam etmesinin temel nedeninin tamir maliyetlerinin dört silindirli turbo beslemeli motorlara oranla düşük olması olduğunu da ekledi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Subarunun yönetimi ve en büyük hissesi toyota da büyük ihtimalle ilk olarak lexus nx in kullandığı 2.0 turbo benzinli 235 hp lik motor ile başlar subaru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu