Haberler

Citroën yeni nesil spor modeli ile karşımızda olacak
World Touring Car Championship’deki başarı Citroën için bir ilham kaynağı oldu ve bu fikrin temel taşlarından birini oluşturmakta. Bu spor modeller sınırlı üretim olan DS3 Racing ve DS3 Cabrio Racing modellerine katılabilir. Autocar’a konuşan Citroën pazarlama müdürü Julien Montarnal, 2014 WTCC sezonundaki sürücü ve üretici unvanlarını kazanmakla, neler yapabileceklerini gösterdiklerini söyledi ve buna ek olarak daha çok yola özgü bir türevi düşündüklerini belirtti.

Montarnal D segmenti’nin son yıllardaki satış düşüşlüğüne rağmen yeni nesil C5 üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Yeni C5’in sunduğu özellikler bakımından, “yaratıcılık, teknoloji ve refah hissiyatı” üzerinde şekillendiğini belirten Montarnal, bu özelliklerin Citroën’in yeni fikirlerini oluştururken belirleyici bir öneme sahip olduğunu belirtti. D segmenti bir araca sahip olmamanın bir başarısızlık olabileceği üzerinde duran Montarnal, C5’in Hidro Pnömatik Süspansiyon ile gelip gelmeyeceği konusunda bir fikirde bulunmadı.

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu