Haberler

İtalya’da Borusan çığlıkları
Uluslararası motorsporları arenasında 7 yıllık tecrübesine bu yıl yepyeni bir seriyi ekleyen Borusan Otomotiv Motorsport, 23-24 Mayıs tarihlerinde 3H İtalya Endurance Champions Cup’ın ikinci yarışı için İtalya’nın efsanevi Monza Pisti’nde start aldı.

Takım bu serideki ikinci yarışını kendi grubunda birinci, genel klasmanda da dördüncü tamamlayarak İtalya’nın Monza Pisti’nde hem podyumda Türk Bayrağını dalgalandırdı, hem de Avrupa’ya İstiklal Marşı’mızı dinletti.

Toplam 3 saat süren yarışta BMW M3 pilotajında sırasıyla Aytaç Biter, Fatih Ayhan ve Levent Kocabıyık vardı. Her dakikasında nefeslerin tutulduğu, her turda saniyelerin sayıldığı yarışta  pilotlarımız ortalama 1 saatlik kullanım süresiyle direksiyon başına geçerek hem fiziksel hem de mental olarak yarıştılar.

Toplam 5,7 km uzunluğundaki Monza Pisti’nde toplam 68 tur atarak yarışı tamamlayan Borusan Otomotiv Motorsport, 4 farklı grupta gerçekleşen İtalya Endurance Champions Cup’ta tecrübesiyle hatasız bir yarış çıkararak kazanan taraf oldu.

Kaynak: Tosfed

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu