Haberler

Connected Golf Konsept
Volkswagen, CES 2015’de Golf R Touch Konsept‘in yanı sıra Connected Golf Konsept’i de tanıttı.

Konsept, son jenerasyon MIB 2 bilgi-eğlence sistemini bulunduruyor. Bu sistem aracı hem bir çok akıllı telefon ve tabletle uyumlu hale getiriyor hem de kullanıcıya geniş bir uygulama yelpazesi sunuyor. Ayrıca bu sistem, beklenildiği üzere, çevrimiçi olabilmenin faydalarını da kullanıcıya sunuyor. MIB 2, Google’ın Android Auto ve Apple’ın Car Play sistemleri ile uyumlu ve MirrorLink özelliği sayesinde, kullanıcının akıllı telefonunun veya tabletinin ekran görüntüsünü aracın kendi ekranına aktarabiliyor.

Volkswagen, CES’de “Trained Parking System” adını verdiği yarı otomatik park etme sistemini de tanıttı. TPS, sürücü aracı park ederken park alanını sürekli olarak bir kamera sayesinde izliyor ve doğru manevra yolunu yarı otomatik şekilde katedebiliyor. VW, gelecekte bu sistemin daha da ileri seviyeye ulaşacağını ve sürücünün aracı akıllı telefon yardımıyla park ettirebileceğini söylüyor.

Volkswagen’in CES’de tanıttığı bir diğer sistem de akıllı şarj sistemi oldu. Bu sistem Inductive Charging’in de bir önizlemesi şeklindeydi. Ayrıca önümüzdeki yıllarda araçların, sürücülerine özel ışıklandırmalar yardımıyla pilinin hala şarj olduğunu ya da tam dolduğunu aracın içine girmeden anlamasını sağlayacağı da belirtildi.

 

Editör Notu: Volkswagen’in TPS yarı otomatik park sistemi yıllardır duyduğumuz, haberlerini okuduğumuz bir sistem. VW’in söylediği üzere, gelecekte sistemin yapabileceklerini şu an yapabilen bir araç görmek istiyorsanız, BMW’nin küçük elektrikli i3’üne buradan bir göz atın.

 

 

Erdem Erkin Erdoğan

Kendimi bildim bileli var olan otomobil tutkum otopark.com ile yarı amatör hale dönüştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu