Haberler

C63 Amg ailesi tamamlanıyor
Mercedes, kısa süre önce yeni C63 Amg’nin sedan ve vagon versiyonlarını tanıttı. Sedan C63 Amg’nin Mart ayında satışlarına başlanacak. Fakat bu tanıtılan C63 Amgler arasında bir eksiklik vardı: C63 Amg Coupe.

Neyse ki, ne zaman tanıtılacağını merakla beklediğimiz C63 Amg Coupe için iyi haberler geldi. Bir Mercedes çalışanından alınan bilgilere göre yeni C63 Amg Coupe, eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkacak.

Yeni C63 Amg Coupe, Mercedes’teki değişim rüzgarının farklı bir parçası olacak. Zira bu araç, bu sene tanıtılacak olan 16 yeni Mercedes’ten sadece bir tanesi. Coupe versiyonuna, üstü açılabilen bir cabrio C63 Amg de eşlik edecek.

C63 Amg Coupe’de de diğer C63 Amg’lerde kullanılan motorlar kullanılacak. 4.0 litre çift turbolu V8 motor, 469 beygir güç üretip arkadan itişli olacak. Daha fazla güç isteyenler için C63 Amg Coupe S, 503 beygir güç üretip bu gücü yere 4 tekerlekten aktaracak. Her iki modelde de 7 ileri çift kavramalı şanzıman kullanılacak. Bu verilerle C63 Amg Coupe, BMW M4 ve AUDI S5 Coupe’yi bir hayli terleteceğe benziyor.

Yeni C63 Amg Coupe, sadece sedan versiyonun iki kapılısıymış gibi görünmeyebilir. Nasıl S – S Coupe arasında görünüş olarak çok fark varsa, C63 – C63 Amg Coupe arasında da görünüş olarak ciddi farklılıklar olabilir.

Oguzhan_Toretto

93 doğumlu, İzmirli ve DEU İngilizce İşletme'yi bitirmek için çabalıyor. Boş zamanlarında Hyundai kullanır ve kendini bildi bileli direksiyonu tutmaktan zevk alır. Otopark ile karşılaşması ise, E 180 testine dayanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu