Haberler

Motorlu Taşıtlar Vergisi

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yeniden değerleme oranı 2015 ile birlikte yüzde 10.11 artarken, ilk taksit ödemeleri de başladı.

Mükelleflerin, MTV’de ilk taksiti yatırmak için 13 günü kaldı. MTV, her yıl Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere 2 eşit taksitte ödeniyor.

Ocak ayında ilk taksitin yatırılması gerekiyor. Bu yıl 31 Ocak 2015 hafta sonuna denk geldiği için, MTV’de ilk taksit ödeme süresi uzatıldı. Ödeme için son tarih 2 Şubat 2015 oldu. Bu süre içinde ilk taksit yatırılmazsa, faiz işlemeye başlayacak.

Bu arada bankalar da MTV ödemelerinde kolaylık sunuyor. Bankalar, düzenledikleri kampanyalar kapsamında kredi kartıyla MTV ödemesi yapanlara, taksit imkanı sunuyor.

MTV, 1 Ocak 2015’ten itibaren yüzde 10.11 artırıldı. Böylece 1-3 yaş grubunda yer alan ve motor silindir hacmi 1300 cm3’e kadar olan otomobillerin bu yılki MTV’si 591 liraya çıktı.

2015 yılında ödeyeceği MTV 591 lira olan vatandaş, bu ay bu tutarın yarısı olan 295.5 lirayı ilk taksit olarak yatıracak. Vatandaşın, Temmuz ayında da ikinci taksit olan 295.5 lirayı ödemesi gerekiyor.

Kaynak:CNN

Etiketler

Erdem Erkin Erdoğan

Kendimi bildim bileli var olan otomobil tutkum otopark.com ile yarı amatör hale dönüştü.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Cep telefonlarına yaptıkları gibi MTV’ye de kredi kartına taksidi kaldırsalar ya. %10.11 zam nedir arkadaş? Arabayı aldığımdan beri aynı MTV’yi ödüyorum. Araba 5 yaşında!!
    Kaldırsınlar bakalım taksitlendirmeyi kaç kişi ödeyecek o vergileri?
    Ama, yemez tabi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı