Haberler

Ferrari 488 GTB
Daha önce casus fotoğraflarını sizlerle paylaştığımız, Ferrari 458 M (Modificata) ismiyle tanıtılması beklenen, yeni İtalyan aygırı Ferrari 488 GTB tanıtıldı.

Makyajlı bir 458’den çok daha fazlasıyla gelen İtalyan, 3.9 litrelik çift turbolu V8 motoruyla 8,000 devirde 670 HP (493 kW) maksimum güç ve 3,000 devirde 760 Nm (560 lb-ft) maksimum tork üretiyor. Bu süper aracın 0’dan 100 km/h (62 mph) hıza yalnızca 3 saniyede, 0’dan 200 km/h’ye (124 mph) ise 8.3 saniyede çıkmasını sağlıyor. Maksimum hızı 330 km/h (205 mph) olan araç, Ferrari Fiorano pistini 1 dakika 23 saniyede tamamlamış.

Yenilenen 7 ileri çift kavramalı şanzımanındaki, değişken tork yönetimi sistemiyle neredeyse gecikmesiz vites değişimleriyle gücünü arka aksa ileten araç modifiyeli egzoz sistemiyle “dolgun, temiz ve tamamen özgün” bir sese sahip.

Tasarımına geldiğimizde ise, 70’li yılların efsanelerinden Ferrari 308 GTB’yi anımsatan, iki parçalı büyük hava girişi ilk göze çarpan detay oluyor. Çok daha geniş hava girişlerine sahip ön tampon, aracın yere daha iyi basmasını sağlayan spoiler ve aktif kanatlara sahip difüzör ise diğer tasarım detayları arasında. Şeklini koruyan LED stop lambaları ise sadece elden geçirilmiş.

Ferrari 488 GTB’nin kabinine geçtiğimizde ise yenilenen gösterge paneli ve biraz daha açılı konumlandırılan havalandırma çıkışlarını görüyoruz. Ayrıca yenilenen bilgi/eğlence sistemi ve kontrollerinin yanında sürücüye sarılan yeni koltuklar dikkat çekiyor.

Ferrari, 488 GTB’yi Mart ayında ziyaretçilere kapısını açacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Spider versiyonunun ise Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu