Haberler

Yeni A4 ve TTQ e-quattro sistemle geliyor
Daha önce casus fotoğrafları yayınlanan yeni A4 ve konsept tasarımları ortaya çıkan TTQ , Audi’nin e-quattro ismini verdiği yeni nesil 4 çekerden çekiş sistemi opsiyonu ile satışa sunulacak. e-quattro sisteminde araçta tam 3 adet motor bulunuyor. Bunlardan ikisi elektrikli, diğeri ise benzinli bir motor.

Audi’nin tasarımına göre elektrikli motorlardan 54 beygirlik (40 kW) olanı şanzımana gücünü aktarırken diğer 116 beygirlik (87 kW) elektrikli motor ise gücünü arka tekerleklere veriyor. Araçtaki en güçlü motor olan 292 beygirlik (218 kW) benzinli motor ise tüm gücünü ön tekerleklere veriyor. 3 motorun toplamıyla aracın tümüne 462 beygirlik (345 kW) bir güç uygulanıyor.

Şehir içinde aracı hibrit olarak hem arkadan itişle hem de ihtiyaç halinde 4 çekerle kullanılabilinecek olması kullanıcılar için oldukça önemli bir faktör. Bu sistemin ilk olarak 2016’da A4 için, 2017’de ise TTQ ile birlikte gelmesi planlanıyor.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu