Haberler

Chevy Volt heyecanını kaybediyor
Chevrolet’in çığır açan plug-in hibrit modeli Volt, 2016 yılında baştan aşağıya yenilenmiş olarak satışa çıkacak. Chevrolet’e göre, arttırılan menzil ile birlikte daha gelişmiş sistemlerin kullanılacağı Volt’un sesi de artık daha enerjik ve gür çıkacak.

Chevrolet, yenilenen Volt’un tanıtımı ile alakalı geçmişte yaptığı hatalardan ders çıkartarak daha sade bir tanıtım filmi hazırlamış. Hatırlanacağı üzere ilk olarak 2008 yılında gün yüzüne çıkan ve 2010 yılında piyasaya çıkarılan Volt, sahibinin ayağını yalayan köpeğin ve aptal uzaylıların olduğu iki farklı reklam filmi ile tanıtılmış, bunun sonucunda da Chevrolet ve Volt alay konusu olmuştu.

Hem elektrik hem de benzinli motorun kullanıldığı güncel Volt hakkında gelecek için yaratıcı çözümler sunmadığı eleştirilerinin konuşulduğu bir dönemde Chevrolet’in elektrikle çalışan Spark EV’yi satışa çıkartması ve 382 km menzili olması planlanan Bolt konsepti ile birlikte 2016 Volt’u da tanıtması markanın bu yolda yürümeye devam edeceğini gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde bir tanıtım videosu yayınlanan 2016 Volt’un sıradan bir dört kapılı otomobilden önemli bir farkı bulunmazken, mevcut ve potansiyel müşteriler üzerinde de duygusal bağ kurabilmesi zor gibi görünüyor. Chevrolet, hazırladığı videoda Volt’un elektrikle 80 km’lik bir menzile ulaştığı bilgisini paylaşmaya değer görmezken, bataryalar bittiğinde benzinli motorun araca ne kadarlık bir menzil sunacağı konusu da halen belirsizliğini koruyor.

İlk nesil Volt’un tanıtımında yapılan hataların Yeni Volt için yapılmadığını söylesek de detaylardaki noksanlık potansiyel müşterilerin motivasyonunu etkileyerek araca olan ilginin azalmasına neden olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=AKBW90bMbHQ

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu