Haberler

1 numaranın geleceği belirleniyorOtomobil sektörünün en ileri teknolojilerinin kullanıldığı Formula 1’de Ferrari cephesinde yepyeni gelişmeler var. Bugün sabah yayınladıkları yapay görselleştirme yani render fotoğraflarıyla gelecekteki Formula 1 otomobilleri için yaptıkları planları da bir bakıma açığa çıkmış oldu.

Ferrari Formula 1 aerodinami bölümüyle işbirliği yapılan yeni otomobilde daha zor bir tasarımın olduğunu görüyoruz. Sürücü kaskı artık otomobilin şasisine entegre hale bürünmüş, ayrıca öndeki tek kanat sistemi iki kanat sistemine dönüştürülmüş. Otomobilin yan tarafında ise yeniden şekil alan gövde açılı yerleştirilmiş arka kanatlarla bir bütün halinde.

ferrari f1 rear

Görünen o ki, Ferrari’nin bu gelecekteki F1 konsepti aracı rakip takımlar McLaren ve Red Bull’un araçlarından daha çekici ve estetik olacak.  Bu diğer iki marka da F1 konseptlerini yayınlamışlardı ancak tasarımlar Ferrari kadar cüretkar değildi.

Önümüzdeki günlerde F1 Komisyonu’nun toplantısıyla gelecek ile ilgili planlar yapılacak, otomobillerin daha çekici olması için yeni adımlar atılacak.

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu