Haberler

Merhaba bugün yanlıyor muyuz?
BMW geliştirdiği teknolojilerle otomobiliniz dışındaki diğer teknolojik cihazların araçla olan etkileşimleri için harıl harıl çalışıyor desek yalan olmaz. Gerek çıkardığı uygulamalar, gerek diğer firmalarla yaptığı anlaşmalar bu sistemin yani iDrive’ın bugünlere gelmesini sağladı. Bir ekrandan öte, kişisel asistanınıza dönüştü bu teknoloji.

iPhone’da bunlardan bir tanesi. BMW otomobilindeyken telefonunuza dokunmadan Siri ile iletişime geçebileceğinizi biliyor muydunuz? Son zamanlarda sürücü dikkatsizliği yüzünden yaşanan kazalar artmakta. Bu aslında hayatımıza katılan diğer yeni teknolojilerin bizi meşgul etmesiyle yaşandı. Akıllı bir telefonunuzla otomobili kullanırken meşgul oluyorsunuz ve bam, kazayı çoktan yapmış durumda olabilirsiniz. Bunu engellemek adına ve diğer sebeplerden dolayı aslında bu entegrasyonlar oldukça önemli.

Yapmanız gerekenler iPhone cihazınızı bluetooth ya da kablo ile otomobile bağlamak. Daha sonra direksiyon üzerinden ‘konuşma’ butonuna basılı tutmak. O sırada sizi dinleyen otomobil değil, Siri olacak. Eğer butona sadece basıp bırakırsanız roller değişiyor, otomobille iletişime geçiyorsunuz.

Bu entegrasyon ile aracınızın yapamadığı birçok şeyi yapabilmek harika bir olay. Mesajları cevaplamak, ajandaya etkinlik kaydetmek bunlardan sadece bazıları. Bu arada, bu bağlantıyı kesmek başlatmak kadar kolay. Durdurma butonuna basarak Siri bağlantısını kesebilirsiniz.

Aşağıdaki video’da BMW bu entegrasyonu adım adım sizin için anlatmış:

Etiketler

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı